Поради лікарів

Стоматит в перебігу вагітності

До появи цього захворювання схильна кожна друга вагітна жінка. Причини, що викликають стома­тит у вагітних, обумовлені багатьма факторами, головними серед них є алергія, недолік вітамінів в організмі, вірусна інфекція та наявність серйозних захворювань серця і судин, нервової системи і шлунково-кишкового тракту.

 У разі появи перших симптомів хвороби, що проявляються почервонінням слизової порожнини рота, язика і щік, та супроводжуються несильним печінням в цій області, вагітній необхідно звернутися за допомогою до лікаря. В подальшому, особливо без лікування, розвиток даного захворювання супроводжується підвищенням температури, появою больових відчуттів у роті та в горлі, утворенням афт (виразок) на ураженій поверхні порожнини рота. Під час візуального огляду ротової порожнини можна помітити характерні для стоматиту сиптоми – білі кола, окреслені червоним.  

 Для лікування стоматиту у вагітних, найчастіше використовуються засоби народної медицини, а лікувальні процедури складаються з полоскань рота трав’яними відварами і настоями, і прикладан­ня до виразок тонких зрізів картоплі. Якщо встановлена вірусна природа захворювання, в цьому випадку стоматит у вагітних лікується антибактеріальними препаратами, локальної дії, але в пер­ший триместр вагітності і вони застосовуються з особливою обережністю.

 З метою запобігання стоматиту та його рецидиві вагітні протягом усього перебігу вагітності повинні дотримуватись певних правил:

– їжа вагітної повинна бути різноманітноюі складатись з молочних, рибних і м’ясних продуктів,значної кількості свіжих фруктів і овочів.

– щоденні прогулянки на свіжому повітрі;

– тривалість нічного сну вагітної не менше 8 годин;

–  періодичний відпочинок в ході виконання домашніх робіт.

– виконання правил особистої гігієни, в тому числі і догляду за порожниною рота та станом зубів.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк