Поради лікарів

Стоматит в перебігу вагітності

До появи цього захворювання схильна кожна друга вагітна жінка. Причини, що викликають стома­тит у вагітних, обумовлені багатьма факторами, головними серед них є алергія, недолік вітамінів в організмі, вірусна інфекція та наявність серйозних захворювань серця і судин, нервової системи і шлунково-кишкового тракту.

 У разі появи перших симптомів хвороби, що проявляються почервонінням слизової порожнини рота, язика і щік, та супроводжуються несильним печінням в цій області, вагітній необхідно звернутися за допомогою до лікаря. В подальшому, особливо без лікування, розвиток даного захворювання супроводжується підвищенням температури, появою больових відчуттів у роті та в горлі, утворенням афт (виразок) на ураженій поверхні порожнини рота. Під час візуального огляду ротової порожнини можна помітити характерні для стоматиту сиптоми – білі кола, окреслені червоним.  

 Для лікування стоматиту у вагітних, найчастіше використовуються засоби народної медицини, а лікувальні процедури складаються з полоскань рота трав’яними відварами і настоями, і прикладан­ня до виразок тонких зрізів картоплі. Якщо встановлена вірусна природа захворювання, в цьому випадку стоматит у вагітних лікується антибактеріальними препаратами, локальної дії, але в пер­ший триместр вагітності і вони застосовуються з особливою обережністю.

 З метою запобігання стоматиту та його рецидиві вагітні протягом усього перебігу вагітності повинні дотримуватись певних правил:

– їжа вагітної повинна бути різноманітноюі складатись з молочних, рибних і м’ясних продуктів,значної кількості свіжих фруктів і овочів.

– щоденні прогулянки на свіжому повітрі;

– тривалість нічного сну вагітної не менше 8 годин;

–  періодичний відпочинок в ході виконання домашніх робіт.

– виконання правил особистої гігієни, в тому числі і догляду за порожниною рота та станом зубів.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.