Поради лікарів

Тести психофізіологічного розвитку дітей

Дитина першого місяця життя

• Доторкніться вказівним пальцем до щічки немовляти. У відповідь здоровий малюк повертає голову в бік подразника, відкриває рот і здійснює смоктальні рухи. Якщо доторкування не викликає ніякої реакції, повторіть його кілька разів, злегка погладжуючи дитини пальцем по щоці.

• Вкладіть палець в долоньку малюка. Дитина повинна захопити палець, як тільки ви доторкнетесь його руки, і утримує його. Притримуючи за зап’ястя, акуратно піднімайте малюка над ліжком, намагайтеся, щоб він тримався сам, а ви б його тільки підстраховували.

• Якщо дитина кричить і неспокійно рухається, швидко і високо підніміть її і потримайте на руках приблизно під кутом в 45 градусів. Малюк заспокоюється в той момент, коли ви його піднімаєте або незабаром після зміни положення.

• Якщо малюк поводить себе неспокійно, потрібно помахати брязкальцем безпосередньо біля дитячого ліжечка. Дитина заспокоїться, вона немов би зосереджується і прислухається до звуку брязкальця. (Проте це не означає, що таким чином ви зможете відвернути малюка від бажання опинитися сухим або поїсти. До речі, чим більше він наполегливий у цих вимогах, тим краще.)

• Запалений кишеньковий ліхтарик помістіть на відстані близько 1 м у полі зору дитини, яка в цей час знаходиться в злегка затемненому просторі (повісьте над ліжком велику темну хустку). Очі немовляти повинні затриматися на кілька секунд на плямі світла.

• Схиліться над ліжком так, щоб тінь покривала поле зору дитини, потім повільно-повіільно відступіть  у бік. Очі малюка повинні на секунду затриматися на рухомій тіні.

• Шматочком вати робіть рухи, як під час чищення носа (без дотику до слизової). Дитина ухиляється від дотику, відвертає голову убік або рухає нею.

• Немовля лежить на животі, ручки в зігнутому положенні на рівні голови. Хоча б на мить дитина може підняти голову.

• Після того як малюк трохи посмоктав, заберіть у нього груди (соску). Він присуває голову до, грудей (соски) і намагається схопити їх ротом.

• Дитини починає посміхатись у відповідь на звернення дорослого десь у віці близько місяця. Деякі новонароджені починають посміхатись дещо раніше, вже на 2-му тижні життя. Але під час сну нагодована і суха  дитина зазвичай посміхається вже з 2-го тижня регулярно – це так звана «фізіологічна» посмішка.

Під час  спілкування з дорослим дитина видає тихі гортанні звуки. Повторюючи їх ритм і мелодику ви вступаєте в перший «розмовний» діалог з малюком. Всі ці рухи  є ще рефлекторними. До кінця першого місяця, зосередившись на обличчі дорослого, малюк може, наслідуючи його поведінку,слідом за ним висовувати язичок. І усмішка, і рухи язика малюка розвивають його мовний апарат, тому стимулюйте їх появу!..

Лікарі перевіряють рефлекси у вашої крихти перевіряли відразу після її появи на світ. На них же звертає увагу невропатолог під час вашого першого відвідування дитячої поліклініки. Однак однієї такої перевірки замало. Саме тому, грунтуючись ​​на рефлексах малюка, робіть з ним зарядку, грайте в різні ігри – адже рефлекси спеціально дані новонародженому як прообраз майбутніх свідомих рухів. Таким чином, стимулюючи і підтримуючи їх, Ви тим самим розвиваєте мозок дитини, готуєте її до осмислених рухів, підвищуєте її інтелектуальний розвиток.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.