Поради лікарів

Важливі поради з догляду за молочними зубами

1. Перша і найголовніша порада з догляду за молочними зубами –  це, розпочинати догляд за ними відразу ж після того, як тільки вони з’явилися, тобто у віці 6-7 місяців. Зрозуміло, що в 6-7 місяців дитина не може самостійно чистити зуби. Для догляду за зубами таких малят рекомендуємо використовувати спеціальну силіконову зубну щітку, що її мати може одягти на пальця та очистити поверхню дитячих зубів.

2. Після року дитину вже можна поступово привчати до самостійного догляду за зубами за допомогою зубної щітки. Важливо пам’ятати, що до шестирічного віку дитина повинна чистити зуби під наглядом батьків. Не варто чекати того, що дитина швидко навчиться сама чистити зуби. Спочатку самостійна чистка зубів буде схожа просто на гру зі щіткою, через деякий час малюк звикне до цієї процедури, і ви зможете поступово навчити його правильній техніці чищення зубів.

3. Своєчасний догляд за дитячими зубами дозволить зберегти зубки малюка здоровими і міцними аж до зміни їх на корінні. Молочні зуби сильно схильні до карієсу, тому своєчасний правильний догляд за ними дуже важливий. Видаляти молочні зуби не радимо, тому що внаслідок несвоєчасного видалення молочних зубів постійні можуть вирости нерівними.

4. Вибираючи щітку для догляду за дитячими зубами, зверніть увагу на те, щоб у неї була м’яка щетина, щоб головка щітки не перекривали більше двох зубів. Міняйте дитячу щітку кожних три місяці. Для дітей до 3 років потрібно купувати дитячу зубну пасту, що не містить фтору та безпечну у разі проковтування. Після трирічного віку можна починати використовувати пасту з фтором.

5. Чистити зубки необхідно не менше двох разів на день: вранці, після сніданку і ввечері, після вечері. Але краще чистити зуби після кожного прийому їжі.

6. Чистити зуби потрібно, здійснюючи вимітаючі рухи від ясен до зовнішнього краю зуба. Не рекомендується чистити зуби в горизонтальній площині, такими рухами можна пошкодити краю ясен і спровокувати запалення.

7. Мінімальна тривалість сеансу чистки зубів – дві хвилини.

8. Після чистки зубів необхідно почистити язика.

9. Малюк повинен вчитися доглядати за щіткою – після кожного чищення щітку необхідно ретельно промивати під проточною водою і ставити в стакан ручкою вниз.

10. Дуже важливо якомога швидше навчити дитину ретельно полоскати рот після чистки зубів, щоб паста не потрапляла до шлунку.

Своєчасний і ретельний догляд за дитячими зубами – це основа здоров’я маляти. Привчайте дитину до чищення зубів з самого першого зуба, і у малюка будуть не лише здорові зуби, але ще й з’явиться правильна звичка на все життя – вчасно доглядати за зубами! Будьте здорові!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.