Вагітність

9 місяців щастя – допоможемо спині!

У більшості жінок на тому чи іншому етапі вагітності з’являються не надто інтенсивні болі в спині. Зазвичай, цю проблему можна вирішити за допомогою нескладних прийомів і деяких змін у життєвих звичках та стилі життя вагітної жінки.

У житті кожної людини бувають періоди, коли на хребет лягає підвищене навантаження.

У жінок це період вагітності та годування грудьми. Багато хто навіть вважає біль в спині під час вагітності абсолютно нормальним явищем. Але це не так – у здорової жінки, якою б великою не був живіт – спина не болить.

Слідкуйте за поставою.

По мірі розвитку плода центр ваги організму вагітної жінки зміщується вперед.Внаслідок цього Ви, самі того не помічаючи, напружуєте м’язи попереку. Щоб уникнути цього, необхідно стежити за своєю поставою.

 

Як потрібно стояти?

У тих випадках, коли вам доводиться довго стояти або ходити, підтягніть сідниці, відведіть плечі назад і опустіть їх вниз, стійте прямо і випрямте хребет по всій довжині. Це так звана «позиція гордості». Частіше змінюйте положення і постарайтеся не стояти довго на ногах. Під час вимушеного довгостояння поперемінно ставте ноги на невисокий поріг або сходинку, щоб зняти напругу з попереку Не носіть взуття на підборах (навіть не дуже високих), тому що це створює постійну напругу  спинних м’язів і може посилити біль у спині.

 

Як потрібно сидіти?

Намагайтеся завжди сидіти на зручному стільці. Коліна повинні бути злегка підняті і знаходитися вище рівня поясниці – для цього слід підкласти під ноги валик. Ззаду в області попереку слід підкладати невелику подушку, що заповнить вигин у попереку, щоб м’язи попереку могли розслабитися.

 

Лежати і спати краще на боці.

Намагайтеся не спати на спині, так як це може посилити біль у спині. Якщо ж вам необхідно лягти на спину, підкладіть під поперек невелику подушку, щоб підтримати вигин поперекової області хребта, тобто отримати опору для усього хребта..

Лежачи на боці, скористайтеся двома звичайними подушками: затисніть одну подушку між колінами, а іншу покладіть під живіт. Такий стан знімає напругу з м’язів спини.

Спині потрібен відпочинок.

Намагайтеся добре висипатися. Якщо вас турбує безсоння, спробуйте відпочивати вдень. Навіть якщо ви не зможете заснути, полежте деякий час протягом дня, щоб дати спині можливість розслабитися.

 

Тягаріі під забороною.

Вагітним жінкам не можна піднімати важкі предмети. Але навіть при підйомі легких предметів необхідно робити це так, щоб не нашкодити хребту. Завжди згинайте коліна і ніколи не нахиляйтеся вперед з прямою спиною. Піднімаючи щось з підлоги, обов’язково сідайте навпочіпки. Ні в якому разі не соромтеся попросити про допомогу.

 

Помічник для спини.

Якщо живіт великий або якщо у вас слабо розвинені черевні м’язи, за порадою лікаря Ви можете скористатися спеціальним підтримуючим поясом (бандажем), що буде знімати частину напруги з черевних м’язів і попереку.

 

Гімнастика від болю

Під час болю в спині дуже добре допомагають щоденні гімнастичні вправи. Для своєї спини виберіть вправи, що не викликають у вас сильного дискомфорту і які вам легко виконувати:

  • встаньте навпочіпки, тримаючи голову на одній лінії з хребтом;
  • під час вдиху втягніть живіт в себе (наскільки це можливо), згинаючи хребет дугою вгору, утримуйте це положення протягом декількох секунд;
  • під час видиху розслабте живіт і спину, випрямляючи хребет і повертаючись у вихідне положення.

Повторюйте вправи від 5 до 10 разів

 

NB!

У разі появи сильного болю в спині під час вагітності необхідно терміново звернутися до лікаря, щоб виключити можливі серйозні захворювання і запобігти розвитку їх ускладнень.

Якщо вагітна страдає на сколіоз, то порадитися з доктором вкрай необхідно.

Якщо у вагітної діагностовано грижу дисків хребта, то народжувати їй необхідно під контролем хірурга-ортопеда.

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.