Вагітність

Cексуальне життя під час вагітності

«Чи можна жити статевим життям під час вагітності?» – цим питанням цікавляться більшість подружніх пар. Секс, завдяки якому настала вагітність, аж ніяк не має стати останнім на період вагітності. Більш того, активне сексуальне життя позитивно впливає на самопочуття майбутньої мами та природно готує її організм до пологів. Займатися сексом чи ні, Ви маєте обирати кожного конкретного разу, залежно від бажання – Вашого та партнера, а також від змін,  що відбуваються у організмі жінки та вміння пристосуватися до них.

Вагітність – це не хвороба і не патологія. Це особливий стан, який  вимагає подвійної уваги та відповідальності, як з боку жінки,  так і з боку чоловіка. Жінка в цей період переживає фізичні, психологічні та емоційні зміни, які трапляються з нею вперше або лише кілька разів на життя. Вона по-особливому прекрасна та ніжна. Тому чоловіки схильні проявляти більше уваги до дружини, частіше та більш лагідно торкатися до неї, обіймати, аби вона відчувала себе захищеною та коханою. Ніжність – запорука успішного сексуального життя у період вагітності.

Під час вагітності характер та частота статевого життя практично повністю залежить від самопочуття майбутньої мами. У першому триместрі понад половина жінок переживає зниження сексуального потягу внаслідок «гормональних буревіїв» та переналаштування організму. Другий триместр, коли жінка стає спокійнішою та «округлішою», є ідеальним періодом для активного сексуального життя та насолоди від нього. В третьому триместрі процес дещо ускладнюється наявністю великого живота, болісних відчуттів у грудях та переживань за самопочуття  плода, проте взаємна увага та ніжність здатні подолати ці складнощі. До того ж чоловіки, зазвичай, бояться нашкодити майбутній мамі чи дитині під час сексу, тому варто разом проконсультуватися у лікаря, обговорити правила безпеки, можливі пози та ваші відчуття. В період вагітності важлива не частота сексуальних контактів, а їхня якість – ніжність, чуйність, задоволення.

Що відбувається в організмі жінки під час «вагітного сексу»:

  • під час оргазму у жінки виділяється гормон окситоцин, який змушує м’язи матки скорочуватися. По-перше, це дуже приємно для жінки, а по-друге, йде підготовка м’язів до пологів, під час яких запускається той же процес – матка скорочується, виштовхуючи плід;
  • сперма містить гормон простагландин, завдяки чому пом’якшує тканини шийки матки, робить їх більш еластичними – це зменшує ризик розривів під час пологів;
  • насолода від сексу стимулює вироблення ендорфінів – «гормонів щастя» – в організмі мами, і вони тут же дістаються дитині.

Насамперед, проконсультуйтесь у Вашого лікаря, чи є обставини, що вимагають обмеження або повного припинення сексуальних контактів. Відмовлятися від сексу в період вагітності доцільно в неординарних випадках, як то: багатоплідна вагітність, загроза переривання вагітності, наявність ознак венеричних хвороб, тощо. інфекцій, низьке прикріплення плаценти, у разі  появи кровотечі чи підозрілих виділень, або якщо попередня вагітність закінчилась викиднем. В таких ситуаціях необхідне регулярне спостереження у лікаря та ретельне дотримання його порад. Можливі також випадки, коли лікар рекомендує утримання лише в певний період вагітності – у кожної вагітної це індивідуально.

Якщо таких показань у Вас немає, насолоджуйтесь відчуттями у Вашому змінюваному тілі разом з коханим.

Статеве життя після пологів. Після народження малюка статеве життя можна поновити, щойно жінка буде готова та захоче статевих взаємин. Проте вже через 2 тижні після пологів жінка може завагітніти. Аби повторна вагітність не застала Вас зненацька, важливо заздалегідь обміркувати та обрати методи контрацепції. Якщо Ви щойно народили дитину та годуєте її виключно грудьми, тоді найкращим природнім методом контрацепції для Вас буде лактаційна аменорея.

Метод лактаційної аменореї гарантує високу ефективність на термін до 6 місяців після народження дитини. Аби метод працював, Вам потрібно:

  1. Годувати малюка лише грудьми вдень та вночі;
  2. Не давати йому жодної іншої їжі, навіть води;
  3. Робити перерви між годуваннями не довшими за 4-ри години вдень і 6 годин вночі.

Якщо Ви будете дотримуватись цих вимог, Ваш організм буде налаштований тільки на виробіток молока в достатній для годування кількості. Щойно Ви введете будь-яку додаткову їжу або почнете пригодовувати дитину сумішами, Ваша дитина почне споживати менше грудного молока , а внаслідок цього Ваша гормональна система переналаштується — і метод стане неефективним. Ви отримуєте великий ризик завагітніти. В такому випадку використовуйте інші методи запобігання вагітності. Вичерпну інформацію щодо безпечних для породіллі та годувальниці методів контрацепції  на Ваше прохання може надати Ваш лікар.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.