Вагітність

Дефіцит йоду у вагітної негативно позначається на розумових здібностях дитини

Брак йоду під час вагітності може вплинути на інтелект дитини, повідомляє BBC. При нестачі йоду в раціоні матері у дитини в початковій школі відзначалося зниження IQ і показників якості читання.

Вчені радять вагітним відновлювати баланс, харчуючись правильно. БАДи з йодом з водоростей для них небезпечні, оскільки загрожують профіцитом. Йод важливий для розвитку мозку і формування гормонального фону. Про дефіцит йоду лікарі вже знали, але думали, що вона стосується тільки країн, що розвиваються. Виявилося, Британія теж зіткнулася з цією проблемою, правда, не в настільки гострій формі.

Співробітники університетів Суррея і Брістоля проаналізували рівень йоду по аналізах сечі вагітних, що проживають на південному заході Англії. Дефіцит виявили у двох третин матерів. Їм лікарі порадили збільшити споживання риби і молочних продуктів. А в США, Голландії та Данії йод додають у сіль і оброблені продукти, щоб запобігти дефіциту. Однак звертатися до подібних продуктів можна тільки в разі дефіциту. В іншому випадку, постраждає щитовидка.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.