Вагітність

Дефіцит йоду у вагітної негативно позначається на розумових здібностях дитини

Брак йоду під час вагітності може вплинути на інтелект дитини, повідомляє BBC. При нестачі йоду в раціоні матері у дитини в початковій школі відзначалося зниження IQ і показників якості читання.

Вчені радять вагітним відновлювати баланс, харчуючись правильно. БАДи з йодом з водоростей для них небезпечні, оскільки загрожують профіцитом. Йод важливий для розвитку мозку і формування гормонального фону. Про дефіцит йоду лікарі вже знали, але думали, що вона стосується тільки країн, що розвиваються. Виявилося, Британія теж зіткнулася з цією проблемою, правда, не в настільки гострій формі.

Співробітники університетів Суррея і Брістоля проаналізували рівень йоду по аналізах сечі вагітних, що проживають на південному заході Англії. Дефіцит виявили у двох третин матерів. Їм лікарі порадили збільшити споживання риби і молочних продуктів. А в США, Голландії та Данії йод додають у сіль і оброблені продукти, щоб запобігти дефіциту. Однак звертатися до подібних продуктів можна тільки в разі дефіциту. В іншому випадку, постраждає щитовидка.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк