Вагітність

Експерти склали рейтинг країн, де краще не народжувати дітей

Демократична республіка Конго – саме несприятливе місце для народження і виховання дітей, пише BBC з посиланням на звіт організації Save the Children. Найкраще місце – Фінляндія. Після неї, на другому Швеція і на третьому – Норвегія.

При оцінці враховувалися такі фактори, як здоров’я матерів, дитяча смертність, освіта, дохід. Аналізувалося стан справ у 176 країнах. Наприклад, в Індії понад 300 000 дітей помирають протягом 24 годин після народження. Це 29% від дитячих смертей у всьому світі.

Останні 10 місць рейтингу посіли країни з регіону Тропічної Африки. Тут кожна тридцята жінка помирає від проблем, що виникають у зв’язку з вагітністю, а кожна сьома дитина вмирає до п’яти років. Одна з основних причин – недоїдання (10-20% матерів мають недостатній вага).

У Конго (останнє місце) потужний удар завдали війна і бідність. Далі за списком йдуть Сомалі, Сьєрра-Леоне, Малі, Нігер, Центральноафриканська Республіка, Гамбія, Нігерія, Чад і Кот-д’Івуар.

На першому місці стоїть Фінляндія, де ризик смерті під час вагітності дорівнює 1 до 12 200, а діти навчаються майже 17 років. У топ-10 також значаться Швеція, Норвегія, Ісландія, Голландія. А ось США виявилися лише на 30 місці. Справа в тому, що в Штатах найвища дитяча смертність серед промислово розвинених країн (щороку в день свого народження вмирають 11300 немовлят). Багато в чому це пов’язано з частою появою на світ недоношених дітей (кожна восьма дитина).

Висока дитяча та материнська смертність також у Південній Азії (423 000 дітей щорічно вмирають в день народження). Але саме в Індії найвища материнська смертність – 56 000 жінок на рік.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк