Вагітність

Експерти склали рейтинг країн, де краще не народжувати дітей

Демократична республіка Конго – саме несприятливе місце для народження і виховання дітей, пише BBC з посиланням на звіт організації Save the Children. Найкраще місце – Фінляндія. Після неї, на другому Швеція і на третьому – Норвегія.

При оцінці враховувалися такі фактори, як здоров’я матерів, дитяча смертність, освіта, дохід. Аналізувалося стан справ у 176 країнах. Наприклад, в Індії понад 300 000 дітей помирають протягом 24 годин після народження. Це 29% від дитячих смертей у всьому світі.

Останні 10 місць рейтингу посіли країни з регіону Тропічної Африки. Тут кожна тридцята жінка помирає від проблем, що виникають у зв’язку з вагітністю, а кожна сьома дитина вмирає до п’яти років. Одна з основних причин – недоїдання (10-20% матерів мають недостатній вага).

У Конго (останнє місце) потужний удар завдали війна і бідність. Далі за списком йдуть Сомалі, Сьєрра-Леоне, Малі, Нігер, Центральноафриканська Республіка, Гамбія, Нігерія, Чад і Кот-д’Івуар.

На першому місці стоїть Фінляндія, де ризик смерті під час вагітності дорівнює 1 до 12 200, а діти навчаються майже 17 років. У топ-10 також значаться Швеція, Норвегія, Ісландія, Голландія. А ось США виявилися лише на 30 місці. Справа в тому, що в Штатах найвища дитяча смертність серед промислово розвинених країн (щороку в день свого народження вмирають 11300 немовлят). Багато в чому це пов’язано з частою появою на світ недоношених дітей (кожна восьма дитина).

Висока дитяча та материнська смертність також у Південній Азії (423 000 дітей щорічно вмирають в день народження). Але саме в Індії найвища материнська смертність – 56 000 жінок на рік.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.