Вагітність, перейми і самі пологи вимагають багато сил, і чим краще ви підготуєтеся свій організм фізично, тим краще будете себе відчувати під час зазначених станів. Не менш важливо освоїти і вправи з релаксації. У вирішальні години вони допоможуть розслабитись і заспокоїтись, зняти стрес і збільшити приплив крові до плаценти. Навіть якщо ви неполюбляєте фізкультуру, примусьте себе під час вагітності виконувати комплекс описаних у даній статті вправ.
Вони зроблять Ваші суглоби більш гнучкими, а м’язи – еластичнішими, підготують їх до перейм і пологів. До зайнять краще приступити відразу після встановлення вагітності – удома або на курсах майбутніх мам. Але можна розпочинати зайняття гімнастикою і на пізніх термінах вагітності. Поступово збільшуйте кількість і тривалість вправ, поки не доведете щоденну тривалість зайняття до 20 хвилин. Крім того, якщо Ви будете займатись гімнастикою під час вагітності, то після пологів вам буде набагато простіше відновити фігуру.
СПОРТ.
В розумних межах. Якщо ви займалися спортом, тренування, але з рядом обмежень, можна продовжити під час вагітності. Вагітність – не час для рекордів. Досить і того, що ви не позбавите себе звичної фізичної активності. Продовжуйте ходити в спортивний зал, але тренер повинен знати, що ви чекаєте на дитя. Не доводьте себе до знемоги. Уникайте зайнять, що можуть супроводжуватись падіннями (верхова їзда, велосипед, ковзани, водні лижі). Будьте особливо обережні під час проведення тренувань на початку і в кінці вагітності, коли легко розтягнути зв’язки. Одним з найбільш гармонійних видів спорту є плавання. Зайняття ним є практично безпечним – адже вода вас тримає, при цьому Ви отримуєте не тільки задоволення, а й підтримуєте своє тіло у необхідній фізичній формі..
ПРАВИЛЬНА ПОСТАВА
Під час вагітності Ваша вага значно збільшилася і ви вимушені відхилятися назад, щоб зрівноважити важкий живіт. Така постава не призводить до постійної напруги м’язів нижньої частини спини і тазового дна, особливо на пізньому терміні вагітності. Чим би ви не були зайняті, пам’ятаєте про своє тіло. Не піднімайте тягарів. Прагніть тримати спину прямо. Носіть взуття з низьким каблуком, оскільки на високих каблуках центр тяжіння тіла ще більше зміщується вперед.
БІЛЬ У СПИНІ.
Щоб уникнути неприємностей з м’язами спини, важливо постійно контролювати себе, займаючись повсякденними справами: піднімаючи на руки дитя, тягнучи важку сумку і тому подібне. Гормональні зміни розслабляють м’язи спини та попереку, тому, коли ви нахиляєтеся, дуже різко встаєте або що-небудь неправильно піднімаєте, вони легко можуть розтягнутися. Тому Вам необхідно дотримуватись принципу – робота на рівні підлоги. Опускайтеся на коліна, підмітаючи сміття, застилаючи ліжко або одягаючи дітей, роблячи що-небудь в саду. Як вставати, якщо ви лежите Якщо ви лежите і вам є потреба встати, оберніться спочатку на бік, потім встаньте на коліна. Піднімайтесь, переносячи основне зусилля на стегна. Спину тримайте прямо.
Піднімання і перенесення тягарів Якщо вам потрібне щось підняти, сядьте, тримаючи спину як можна рівніше, і присуньте предмет до себе. Не намагайтеся знімати важкі предмети, лежачі високо, – ви можете втратити рівновагу. Коли несете сумки, розподіляйте їх вагу рівномірно на обидві руки.
ЯК ПРАВИЛЬНО СТОЯТИ.
Перевірити, чи правильно ви стоїте, можна перед великим дзеркалом. Розпрямте плечі і випрямте спину так, щоб зрівноважити вагу плоду. Основне навантаження повинне припадати на стегна, сідниці і живіт. Така постава допоможе уникнути болю в спині та укріпить черевні м’язи. Після пологів вам буде легко відновити фігуру.
Додати коментар