Вагітність

Как сохранить здоровые зубы и десны во время беременности

За даними закордонних та вітчизняних авторів у 45-65% вагітних жінок розвивається запалення ясен (гінгівіт). Розвиток карієсу та гінгівіту пов’язаний з переналаштуванням гормонального балансу жінок у цей період.

Перші ознаки запалення ясен з’являються в І триместрі на 3 місяці вагітності і характеризується почервонінням, печінням та свербіжем в яснах, а також виявляється підвищена чутливість до холодного, кислого, солодкого та інших подразників. Це пов’язано з порушенням мінеральної структури зуба внаслідок того, що кальцій, фосфор та інші мікроелементи, необхідні організму вагітної жінки, йдуть для побудову скелету дитини. В цей період вагітним жінкам необхідно відвідувати стоматолога та виконувати всі його рекомендації.

Гігієна ротової порожнини повинна складатися з 3 етапів:

Вранці:

(після сніданку)

Зубна паста (2-3 хв.)

Ополіскувач

В обід:

(після їжі)

Ополіскувач  (2-3 хв.)
Ввечері:

(після вечері)

Зубна паста (2-3 хв.)

Ополіскувач

З наближенням пологів та у передпологовому періоді необхідно регулярно відвідувати лікаря-стоматолога та ретельно виконувати його рекомендації з лікування. Після усунення стоматологом зубного каменя, зубного нальоту та інших лікувально-профілактичних заходів, особливо важливу роль відводиться індивідуальній гігієні порожнини рота.

Під час лікування та упродовж тижня після лікування потрібно чистити зуби 3-4 рази на день зубною пастою та надм’якою зубною щіткою. Після чищення зубів доцільно використовувати ополіскувачі з лактатом алюмінію, який є ефективною речовиною  для запобігання  кровоточивості ясен.

Після стихання гострих запальних процесів слід замінити одні  індивідуальні засоби гігієни порожнини рота на інші, з більш вираженими лікувальними властивостями (протикарієсними та зміцнюючими ясна).

Після пологів, через 1-3 місяці, при відповідному лікуванні та дотриманні гігієни порожнини рота ці гінгівіти усуваються, хоча у 10-15% жінок ще довго зберігаються залишкові явища. Вагому роль у профілактиці карієсу та гінгівітів вагітних відіграє боротьба з гестозами , лікування ротової порожнини на ранніх термінах  вагітності (2-3 міс.) з контрольними оглядами у стоматолога упродовж вагітності, високоякісна індивідуальна гігієна порожнини рота.

У новонародженої дитини повинна бути здорова матуся зі свіжим подихом та сяючою посмішкою.  

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.