Вагітність

Как сохранить здоровые зубы и десны во время беременности

За даними закордонних та вітчизняних авторів у 45-65% вагітних жінок розвивається запалення ясен (гінгівіт). Розвиток карієсу та гінгівіту пов’язаний з переналаштуванням гормонального балансу жінок у цей період.

Перші ознаки запалення ясен з’являються в І триместрі на 3 місяці вагітності і характеризується почервонінням, печінням та свербіжем в яснах, а також виявляється підвищена чутливість до холодного, кислого, солодкого та інших подразників. Це пов’язано з порушенням мінеральної структури зуба внаслідок того, що кальцій, фосфор та інші мікроелементи, необхідні організму вагітної жінки, йдуть для побудову скелету дитини. В цей період вагітним жінкам необхідно відвідувати стоматолога та виконувати всі його рекомендації.

Гігієна ротової порожнини повинна складатися з 3 етапів:

Вранці:

(після сніданку)

Зубна паста (2-3 хв.)

Ополіскувач

В обід:

(після їжі)

Ополіскувач  (2-3 хв.)
Ввечері:

(після вечері)

Зубна паста (2-3 хв.)

Ополіскувач

З наближенням пологів та у передпологовому періоді необхідно регулярно відвідувати лікаря-стоматолога та ретельно виконувати його рекомендації з лікування. Після усунення стоматологом зубного каменя, зубного нальоту та інших лікувально-профілактичних заходів, особливо важливу роль відводиться індивідуальній гігієні порожнини рота.

Під час лікування та упродовж тижня після лікування потрібно чистити зуби 3-4 рази на день зубною пастою та надм’якою зубною щіткою. Після чищення зубів доцільно використовувати ополіскувачі з лактатом алюмінію, який є ефективною речовиною  для запобігання  кровоточивості ясен.

Після стихання гострих запальних процесів слід замінити одні  індивідуальні засоби гігієни порожнини рота на інші, з більш вираженими лікувальними властивостями (протикарієсними та зміцнюючими ясна).

Після пологів, через 1-3 місяці, при відповідному лікуванні та дотриманні гігієни порожнини рота ці гінгівіти усуваються, хоча у 10-15% жінок ще довго зберігаються залишкові явища. Вагому роль у профілактиці карієсу та гінгівітів вагітних відіграє боротьба з гестозами , лікування ротової порожнини на ранніх термінах  вагітності (2-3 міс.) з контрольними оглядами у стоматолога упродовж вагітності, високоякісна індивідуальна гігієна порожнини рота.

У новонародженої дитини повинна бути здорова матуся зі свіжим подихом та сяючою посмішкою.  

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк