Вагітність

Коли необхідна термінова лікарська допомога у разі болю в животі

Іноді біль в животі під час вагітності дійсно свідчить за серйозні порушення здоров’я жінки та загрозу для вагітності. У першому триместрі це може бути позаматкова вагітність і самовільний аборт (викидень), а в другому і третьому триместрі – передчасне відшарування плаценти і передчасні пологи.

Найбільш небезпечним станом є позаматкова вагітність. На малих термінах – до 4-5 тижнів – позаматкова вагітність може проявлятися тягнучими наростаючими болями зліва чи справа – залежно від сторони прикріплення плодового яйця. У терміні 5-6 тижнів позаматкова вагітність призводить до розриву труби, про що свідчить гострий біль, сильна кровотеча, може розвинутися больовий шок. Лікування позаматкової вагітності – термінова хірургічна операція.

Взагалі існує правило – якщо біль в животі під час вагітності сильний, переймоподібний, супроводжується запамороченням, непритомністю, маточною кровотечею, то на будь-якому терміні необхідно негайно звертатися за лікарською допомогою. Єдина допомога, допустима на долікарському етапі в такій ситуації – це холод на живіт і спокій.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк