Вагітність

Кишкова колька в перебігу вагітності

Поширена причина неакушерського болю в животі – порушення роботи кишковика вагітної. До цього призводять різні чинники – як неправильне харчування, так і дисбаланс мікрофлори кишечника, що виникає в результаті неконтрольованого прийому лікарських препаратів, кишкових інфекцій або зміни гормонального фону. Проявлятися ці порушення можуть у вигляді метеоризму, закрепів або, навпаки, діареї. Кишкова колька – досить болючий симптом – часто супроводжує ці стани і може послужити причиною неабиякого занепокоєння.

Симптоми кишкової кольки дійсно можуть здатися небезпечними – спочатку з’являється різкий спастичний біль у животі, холодний піт, блідість і навіть запаморочення, спостерігається бурчання в животі, здуття, позиви на дефекацію. Але ці симптоми зазвичай нетривалі, і після відходженні газів або калових мас настає полегшення. На пізніх термінах вагітності ці симптоми легко сплутати з помилковими або істинними переймами, але останні супроводжуються болями в попереку, проявляються ритмічно і можуть супроводжуватися виділеннями з піхви.

Зазвичай кишкова колька не вимагає специфічного лікування, досить корекції раціону і контролю регулярності випорожнення кишковика. Але проконсультуватись у лікаря необхідно в обов’язковому порядку, тому що за подібними симптомами можуть ховатися захворювання, що вимагають серйозного лікування.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.