Вагітність

Кишкова колька в перебігу вагітності

Поширена причина неакушерського болю в животі – порушення роботи кишковика вагітної. До цього призводять різні чинники – як неправильне харчування, так і дисбаланс мікрофлори кишечника, що виникає в результаті неконтрольованого прийому лікарських препаратів, кишкових інфекцій або зміни гормонального фону. Проявлятися ці порушення можуть у вигляді метеоризму, закрепів або, навпаки, діареї. Кишкова колька – досить болючий симптом – часто супроводжує ці стани і може послужити причиною неабиякого занепокоєння.

Симптоми кишкової кольки дійсно можуть здатися небезпечними – спочатку з’являється різкий спастичний біль у животі, холодний піт, блідість і навіть запаморочення, спостерігається бурчання в животі, здуття, позиви на дефекацію. Але ці симптоми зазвичай нетривалі, і після відходженні газів або калових мас настає полегшення. На пізніх термінах вагітності ці симптоми легко сплутати з помилковими або істинними переймами, але останні супроводжуються болями в попереку, проявляються ритмічно і можуть супроводжуватися виділеннями з піхви.

Зазвичай кишкова колька не вимагає специфічного лікування, досить корекції раціону і контролю регулярності випорожнення кишковика. Але проконсультуватись у лікаря необхідно в обов’язковому порядку, тому що за подібними симптомами можуть ховатися захворювання, що вимагають серйозного лікування.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк