Зарубіжні ЗМІ повідомляють, що малина заслужено визнана найбільш ароматною, апетитною і корисною ягодою. І вона дійсно відрізняється не тільки чудовим смаком, підходить для приготування великої кількості страв, але і володіє багатьма корисними властивостями.
У своєму складі малина містить п’ять корисних для організму кислот, таких як лимонна, яблучна, винна, фолієва і саліцилова. У свіжому вигляді ягоди дуже багаті вітамінами групи В, РР, Е і С. Малина відрізняється високим вмістом глюкози, фруктози, пектину, а також таких мікроелементів як калій, залізо, марганець, цинк і мідь.
Чимало робіт було присвячено вивченню корисних якостей листя малини. У листі малини містяться аскорбінова кислота, каротин, кумарин, алкалоїди та інші дубильні речовини. Дослідження довели, що в листі малини в 20-30 раз більше вітаміну С, ніж у ягодах.
Цілющі якості малини відомі кожному з дитинства. Адже взимку, при застуді або грипі кожен з нас пив ароматний чай з малиною, який відрізняється жарознижувальними і потогінний властивостями. При застуді корисні не тільки свіжі ягоди малини, перетерті з цукром, а й сушені плоди.
До числа інших плюсів малини відноситься те, що її ягоди покращують травлення, допомагають справлятися з шлунковими болями. Лікарі рекомендують вживати малину людям, що страждають гіпертонією і атеросклерозом, оскільки вона сприяє зміцненню стінок судин. А ось гіпотонікам від цієї ароматної ягоди варто відмовитися.
У малині міститься багато міді, яка настільки необхідна для зняття нервової напруги і профілактики депресії. Крім усього іншого, вченими доведено те, що свої цілющі властивості малина не втрачається навіть після тривалої термічної обробки, тому малинове варення так само корисно, як і свіжі ягоди.