Вагітність

Пора року підкаже, чи з’явиться дитина в строк або народиться раніше

Діти, зачаття яких відбулося навесні, можуть з’явитися на світ раніше запланованого терміну, пише Live Science з посиланням на дослідження 1,4 мільйона дітей. Так, показники передчасних пологів на 10% вище серед дітей, зачатих у травні. Не виключено, що це пов’язано з сезонними хвилями грипу.

Якщо зачаття дитини відбулося у травні, а народиться вона повиненна у лютому, то, як раз, випадає на пік сезону грипу. Відомо, що грип викликає передчасні пологи. Так, під час пандемії грипу H1N1 2009 року, коли епідемічний сезон розпочався рано, найчастіше передчасні пологи стали фіксуватися серед дітей, зачаття яких відбулося в лютому і березні (стався зсув).

В цьому випадку, вакцинацію можна розглядати як ефективний засіб зниження показників передчасних пологів. Приміром, у США лікарі вже випустили рекомендації для вагітних. Вони закликають їх робити щеплення, щоб зменшити ризик ускладнень.

Також було встановлено зв’язок між часом зачаття і вагою дитини при народженні. Наприклад, якщо зачаття було влітку, то дитина важила на 8-9 грамів більше в порівнянні з дітьми, зачаття яких відбулося в інший час року. Ймовірно, це обумовлено вагою матері під час вагітності.

Коли жінка вагітніє в червні, липні або серпні, вона набирає майже на 450 грамів більше. Причина може критися в сезонних змінах раціону. До цього вчені вже говорили про зв’язок часу зачаття, рівня IQ дитини і ризику неврологічних розладів.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк