Вагітність

Позаматкова вагітність (ПВ), як собі допомогти?

Вагітність – явище цілком індивідуальне, тому у кожної жінки має свій характер перебігу.

Саме тому і ознаки позаматкової вагітності зазвичай теж різні, с особливо на ранніх термінах, адже ознаки позаматкової вагітності можуть бути аналогічними ознакам нормальної (фізіологічної) вагітності і розпізнати проблему в домашніх умовах, без специфічних методів дослідження та аналізів, просто неможливо.

Найбільш поширеними проявами позаматкової вагітності лікарі вважають:

  • Біль у животі.
  • Гострий або тупий, періодичний або постійний біль, ліворуч або праворуч від центру(пупка є одним з основних проявів позаматкової вагітності;
  • Вагінальна кровотеча.

Вагінальна кровотеча є одним із найбільш суперечливих проявів ПВ. Вона зустрічається у близько 30% жінок, які завагітніли, як прояв процесу імплантації заплідненої яйцеклітини в порожнині матки, може бути також і проявом нормальної менструальної кровотечі.

Основними ознаками кровотечі у разі ускладнень ПВ є яскраво- або темно-червона кров, кровотеча може виникати та зупинятись раптово, в наявності є інші симптоми вагітності, наприклад, відсутність менструації (як ознаки вагітності взагалі, а не тільки позаматкової). Інколи кровотеча може бути викликана ризиком викидня.

На пізніх стадіях розвитку ПВ, коли виникають розриви маткових труб, додатковим підтвердженням кровотечі, що загрожує здоров’ю (життю) жінки, є запаморочення, блідість шкіри, різким зниження артеріального тиску, слабкий частий пульс, втрата свідомості.

Біль у плечі – так званий відображений біль – виникає внаслідок подразнення діафрагмального нерва, проявляється в області переходу плеча в руку і є ще одним підтвердженням внутрішньої кровотечі.

Біль або неприємні відчуття під час дефекації або сечовипускання вважаються одними з найбіль частих проявів ПВ.  Тим не менш евні проблеми з кишковиком (закрепи, діарея) можуть виникати і у жінок з нормальним перебігом вагітності.

Тому, у разі вагітності, підтверджено результатами тесту і появи одного або відразу декількох вищеозначених неприємних симптомів необхідно негайно звернутись до лікаря, адже вони можуть бути проявами позаматкової вагітності!

Як запобігти розвитку позаматкової вагітності.

Ектопічна вагітність не настає, якщо маткові труби знаходяться в нормальному, здоровому стані, зберігають свою прохідність.

Тому основним методом попередження ПВ є своєчасне виявлення та лікування будь-яких захворювань, здатних викликати пошкодження маткових (фаллопієвих) труб, в тому числі апендициту та інших запальних захворювань органів малого таза.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.