Вагітність

Як дізнатися термін вагітності

Дізнатися термін вагітності можна кількома способами: деякі з них не дуже точні, але зручні і доступні кожній жінці, інші вимагають проходження спеціальних обстежень. Знати точний термін лікарям і їх вагітним пацієнткам необхідно для того, щоб грамотно спостерігати за розвитком дитини, вчасно помітити можливі патології розвитку та скорегувати їх, а також якомога точніше вирахувати дату майбутніх пологів.

По часу зачаття.

Вагітність наступає в момент злиття яйцеклітини і сперматозоїда. Це відбувається протягом 1-2 діб після овуляції. Але, навіть якщо виходить точно обчислити день зачаття, а це найбільш ймовірно, якщо статевий акт був одноразово, лікарі зазвичай ставлять термін приблизно на 2 тижні більше. Деякі жінки вважають, що це ознака того, що ембріон «великий». Але на ранніх термінах розміри ембріонів не розрізняються. Вся справа в тому, що лікарі визначають свій, акушерський термін гестації, за яким і обчислюється дата пологів. А тому, дізнатися термін вагітності по зачаттю швидше цікаво самій жінці, ніж лікарю.

Гінекологічний огляд.

Під час першого відвідування лікаря майбутньою мамою, проводиться гінекологічний огляд. Він допомагає виявити можливі проблеми і встановити термін вагітності, а іноді і розташування плоду (не потрібно забувати, що не завжди ембріон розвивається в матці). Отже, під час ручного обстеження майбутньої мами в 5-6 тижнів (3-4 тижні затримки) матка тільки незначно збільшена, її розмір можна порівняти з розміром курячого яйця. У 8 тижнів матка вже з гусяче яйце. А в 10 тижнів – з жіночий кулак. Після 12-14 тижнів лікар вже без проблем визначає розмір матки (а точніше – її довжину) під час огляді (не піхвовому) на кушетці за допомогою сантиметрової стрічки.

Акушерський термін.

Що таке акушерський термін і як його можна обчислити.  В даному випадку до уваги не береться термін овуляції. Все, що потрібно знати лікарю, так це коли був перший день вашої останньої менструації, тривалість кровотечі також не важлива. З цього першого дня і починає відраховуватися термін вагітності. Для цього у лікаря зазвичай є спеціальний акушерський календар.

Ультразвукове дослідження.

Зазвичай, якщо немає проблем, перше УЗД проводиться в термін 11-14 тижнів (точніше, з 11 тижнів + 1 до 13 тижнів + 6 днів), але вже на цьому терміні встановити точний термін вагітності досить проблематично. Ембріони розвиваються однаково тільки на перших тижнях після зачаття, саме тоді лікар може поставити термін з точністю до 1 дня. Заодно уточнюється розташування плоду, якщо серцебиття ще немає (термін менше 4,5 тижнів), а плід трохи відстає в розвитку, або на УЗД видно будь-які відхилення, зазвичай рекомендують повторити дослідження через 7-10 днів, щоб виключити завмерлу вагітність та інші патології.

Таким чином, дізнатися термін вагітності за результатами УЗД можна тільки на ранніх термінах. Звичайно, і при подальших УЗД (в 18 тижнів – 20+6 днів) будуть ставити термін, відповідно до розмірів частин тіла плода і голови, але не варто забувати, що в другій половині вагітності діти розвиваються дуже індивідуально. Адже нормою є народження в строк дитини з вагою 2800 г, і з вагою 4000 г.

Орієнтовна дата пологів.

Дата пологів є дуже важливим параметром вагітності. Лікарі зазвичай прогнозують передбачуваний термін пологів залежно від вищеописаних «акушерських підрахунків», показань УЗД на ранніх термінах, а також за датою дня першого ворушіння. Вперше рухи своєї дитини жінки-первістки зазвичай відчувають на 20 тижні, а жінки, які народжують вдруге-втретє – на 18 тижні вагітності, можливо навіть раніше.

Ось так можна як дізнатися точний термін вагітності та дату пологів. Але не забувайте про те, що навіть за таких точних підрахунках дитина може народитися раніше терміну в разі будь-яких відхилень у розвитку вагітності, або навпаки, набагато (на 1-2 тижні) пізніше, якщо вона ще не повністю готова до життя поза утробою матері .

1 коментар

Оприлюднити коментар

  • Я себе просчитала и дату родов и срок понедельно, сначала старым проверенным “дедовским ” методом – от даты последних месячных – 3 мес+7 дней, в компьютере скачала программу, сходиться, по дате шевеления – сходиться, по узи- сходится, а вот мой гинеколог решил, что срок у меня на 2 недели меньше и отправляет меня на комиссию на 2 недели позже, а теперь на последнем осмотре вообще хотел добавить еще 11 дней, а дату родов вообще мне до сих пор не назвал, пришлось с ним немного поспорить даже поругаться. он учитывает эмбриональный срок, не акушерский и слушать ничего не хочет, хотя я ему приводила все аргументы и свои записи, мы ведь планировали этого ребенка, и дату зачатия я знаю. спасибо Вам за ваш сайт, где можно получить подробно информацию, а к своему гинекологу больше не пойду!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.