Вагітність

Причини, що викликають біль у животі при вагітності

Взагалі всі болі в животі можна розділити на три великі групи з причин, які їх викликають:

– Фізіологічні стани, що супроводжуються дискомфортом і болем у животі;

– Біль акушерський;

– Біль не акушерського походження.

До фізіологічних станів можна віднести дискомфорт при впровадженні заплідненої яйцеклітини в матку, зміна положення матки і напруга маткових зв’язок, тиск підростаючого плода на промежину і органи черевної порожнини. Перейми під час пологової діяльності у визначений термін зазвичай супроводжуються сильними больовими відчуттями, але це нормальний фізіологічний стан. Дискомфорт у разі втомі або зовнішнього фізичного навантаження також можна віднести до фізіологічних причин.

Найбільш небезпечні болі відносяться до другої групи. Акушерська патологія повинна бути діагностована як можна швидше, іноді від цього залежить не тільки доля дитини, а й майбутньої мами. До болів акушерського характеру можуть приводити різні стани, що стосуються безпосередньо даної вагітності:

Позаматкова вагітність;

– Загроза викидня і гіпертонус матки;

– Самовільний аборт в різних своїх стадіях;

– Передчасне відшарування плаценти;

– Передлежання плаценти;

– Передчасні пологи.

Неакушерскі болі об’єднують болі різного походження, як гінекологічного, так і екстрагенітального. Серед найбільш частих гінекологічних причин можна назвати запальні процеси в придатках і яєчниках, кісти яєчників, ендометріоз. Дуже рідко у вагітних виявляються міоми або фіброміоми, тим не менше, дані захворювання зустрічаються, і можуть не тільки бути причиною тягнучого болю в перебігу вагітності, але й загрожувати нормальному розвитку плода.

До екстрагенітальних причин болю в животі під час вагітності відносяться захворювання шлунково-кишкового тракту – гастрит, холецистит, панкреатит, коліт, хвороби сечового міхура, різні патології, можуть призвести до хірургічного втручання. Також до певного дискомфорту можуть призвести такі стани, як підвищене газоутворення в кишечнику, дисбактеріоз і закрепи.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.