Вагітність

Що потрібно знати про збереження пуповинної крові і пуповини?

Що потрібно знати про збереження пуповинної крові і пуповини?

Пуповинна кров і пуповина – це те, про що ви дізналися, швидше за все, тільки коли завагітніли. Сидячи біля кабінету лікаря, ви могли бачити плакати чи брошури про стовбурові клітин, які є в пуповинній крові і пуповині. Але чи справді ви знаєте про цінність цих біоматеріалів?

 

Пуповина разом з пуповинною кров’ю…

…донедавна викидалися відразу після народження дитини. Але ще в минулому столітті вчені довели наявність в пуповинній крові так званих гемопоетичних стовбурових клітин, а в пуповині – мезенхімальних.

 

Батьки зберігають пуповинну кров і пуповину дитини, тому що…

…стовбурові клітини пуповинної крові використовують у лікуванні більше 100 захворювань крові та імунної системи (лейкозів, лімфом, діабету тощо). А стовбурові клітини пуповини – у лікуванні опіків, інфарктів, цирозу тощо. У світі не існує ліків, якими можна було б замінити властивості цих клітин.

Сьогодні продовжуються дослідження з використання цих клітин у лікуванні й інших захворювань. В Німеччині, США та Україні вже не раз здійснювалося успішне застосування пуповинної крові дітям з ДЦП.

 

Збір пуповинної крові і пуповини…

…знайомий кожному лікарю-акушеру України. Він здійснюється відповідно до наказу МОЗ України та займає кілька хвилин відразу після народження малюка. За словами лікарів, це абсолютно безпечно і здійснюється без контакту з матір’ю і дитиною.

 

Пуповинна кров і пуповина зберігаються в…

…банках пуповинної крові. В Україні вже майже 10 років батьки зберігають пуповинну кров і пуповину своїх дітей в ліцензованому Сімейному банку пуповинної крові «ГЕМАФОНД». Після збору пуповинну кров і пуповину з пологового будинку доставляють у лабораторію банку, де їх обробляють і закладають на зберігання.

Зберігаються біоматеріали у кріосховищі банку в спеціальних ємностях, заповнених рідким азотом, при температурі -196 ⁰С. За словами вчених, в таких умовах біоматеріали можуть зберігатися нескінченно довго.

Звичайно, у батьків виникає запитання: як банк забезпечить збереження депозитів протягом 50, а то й 100 років? Провідні біобанки ЄС і США страхують свою відповідальність перед клієнтами і зазначають це у договорі, що дозволяє клієнтам компенсувати витрати у разі неналежно надання послуг. Окрім такого захисту, банк пуповинної крові «ГЕМАФОНД» також гарантує, що депозити його клієнтів будуть збережені в біобанках-партнерах, якщо компанія не зможе продовжувати свою діяльність.

 

«Шанс, що знадобиться лікування стовбуровими клітинами…

…мінімальний», – хотілося б відповісти саме так. Однак відповіді лікарів на це запитання різняться. Дослідження 2005 року показало, що такий шанс становить 1 до 2 000. Інші ж фахівці констатують, що, на жаль, потреба в лікуванні виникає набагато частіше. «За останні роки кількість звернень наших клієнтів з проханням видати для лікування їхні депозити стовбурових клітин значно почастішала, – розповідає головний лікар «ГЕМАФОНДу» кандидат медичних наук Ірина Танасійчук. – Бувають випадки, коли лікування необхідно не самій дитині, стовбурові клітини якої зберегли батьки, а її старшому братику або сестричці, при народженні яких збереження пуповинної крові в Україні ще не було доступно. Захворювання, при яких наші клієнти застосовують стовбурові клітини, різні – це й ДЦП, діабет, вади серця та нервової системи тощо».

 

В Україні лікування стовбуровими клітинами…

…здійснюється як в приватних, так і в державних клініках. Цікаво, що тільки в рамках Всеукраїнської програми застосування пуповинної крові в Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України та Інституті нейрохірургії ім. акад. Ромоданова НАМН України проведено більше 200 операцій новонародженим дітям з вадами серця і нервової системи із застосуванням їхньої власної пуповинної крові. Використання пуповинної крові, що містить цілющі стовбурові клітини, прискорило відновлення дітей. Ця програма проходить за підтримки держави, а обробку, логістику та тимчасове зберігання пуповинної крові дітей до операції на благодійній засаді здійснює банк пуповинної крові «ГЕМАФОНД».

 

Вартість зберігання пуповинної крові…

…складає всього 150 дол на рік. Чи багато це? Задумайтеся, скільки коштує утримання машини або, наприклад, у яка вартість походу сім’ї  сім’ї в кіно? Чи можна порівняти цінність цих речей зі здоров’ям вашого малюка?

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.