Вагітність

Визначення терміну вагітності

Визначення максимально точного терміну вагітності важливо, як для жінки, так і для лікаря-акушера. Пов’язано це з трьома причинами. По-перше, за терміном вагітності лікар зможе спостерігати за правильним розвитком плоду і вчасно визначити його внутрішньоутробну затримку росту.

По-друге, за терміном вагітності розраховується дата декретної відпустки. І, нарешті, термін вагітності дозволяє уточнити передбачувану дату пологів.

У нормі, вагітність триває 280 днів або 10 акушерських місяців, плюс мінус 14 днів. Чому визначається передбачувана, а не точна дата пологів? Просто кожна вагітність протікає по-своєму, навіть у однієї і тієї ж жінки, тому жоден лікар не зможе назвати точну дату пологів.

Способи визначення терміну вагітності

Офіційних, точніше, медичних способів визначення терміну вагітності декілька:

за датою останньої менструації

за датою овуляції;

за результатми УЗД;

по першій явці в жіночу консультацію;

за висотою стояння дна матки;

за датою першого ворушіння.

Визначення терміну вагітності за датою останньої менструації

Визначення терміну вагітності цим методом просто і достатньо ефективно. Для цього слід провести невеликі розрахунки: від місяця останньої менструації відняти три місяці і додати сім днів. Наприклад, останні місячні були 7/08/13. Віднімаємо три – виходить травень (п’ятий місяць) і додаємо 7 днів – виходить 14 число. Тобто, термін пологів буде – 14/05/14. Виходячи з цих даних, вже можна розрахувати і поточний термін вагітності, взявши термін пологів за 40 тижнів або 280 днів.

Визначення терміну вагітності за датою овуляції

Цей розрахунок підходить тільки тим жінкам, які знають день своєї овуляції (він і буде днем зачаття). Жінки, які регулярно вимірювали ректальну температуру або проходили УЗД в динаміці (після стимуляції овуляції) можуть знати дату овуляції. До цього дня досить додати 280, щоб отримати передбачувану дату пологів.

Визначення терміну вагітності за результатами УЗД

В даному випадку все залежить від часу, коли було проведене перше УЗД. Чим раніше проведене УЗД, тим точніше термін вагітності. Наприклад, УЗД до 12 тижнів допомагає визначити термін з точністю до 1-3 днів. УЗД, проведене в період від 13 до 28 тижнів вже з похибкою до семи днів. Більш пізніше проведене УЗД взагалі не дає ніяких даних щодо терміну вагітності, тому що в цей період може відзначатися як і внутрішньоутробна затримка розвитку плода, так і його надмірну вагу.

Визначення терміну вагітності за першим ворушінням плода

Раніше термін вагітності вважався за першим ворушінням дитини, але він починає рухатися вже у вісім тижнів. Тобто, визначалося не перше ворушіння, а перше відчуття ворушіння плода вагітною жінкою. У первісток перше ворушіння має відбуватися в терміні 20 тижнів, а у вагітних вдруге-втретє – в терміні 18 тижнів. Хоча відомо, що багато жінок відчувають перше ворушіння і на 15-16 тижні, а деякі не відчувають його взагалі до 22 тижнів. Це пов’язано як з руховою активністю дитини, її розташуванням в матці, так і з чутливістю стінок матки.

Визначення терміну вагітності за висотою стояння дна матки.

Цей метод визначення терміну вагітності має значення після 22 тижнів. У середньому, висота стояння дна матки (відстань від верхнього краю лонного зчленування до верхнього кінця матки) повинна відповідати терміну вагітності. Наприклад, на терміні 29 тижнів висота дна матки дорівнюватиме 29 см. Спосіб цей теж відносний і залежить як від конституційних особливостей організму (надлишок жиру або худорлявість), так і від розташування плода в матці ( у разі поперечного положення висота буде нижчою), кількості вод (багатоводдя або маловоддя), кількості пологів (пружна або розтягнута черевна стінка).

Анна Созінова

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.