Вагітність

Ускладнення в сечовивідній системі під час вагітності

Ускладнення вагітності в сечовивідній системі другого виду пов’язані із змінами з боку сечових шляхів, зокрема з порушенням відтоку сечі з нирки. У таких випадках потрібна допомога уролога . Зазначені зміни на відміну від нефропатії вагітних обумовлені більшою мірою місцевими впливами, і тому вони або носять односторонній характер, або виражені неоднаково з двох сторін.

Характер і ступінь змін в сечовивідній системі під час вагітності залежать в основному від її термінів .

У зв’язку з великим відхиленням збільшується при вагітності матки в праву сторону сечовий міхур кілька зміщується вправо. Крім того, відбувається його звуження в передньо-задньому напрямі.

Під час цистоскопії в ці терміни вагітності виявляється підвищений кровонаповнення слизової оболонки сечового міхура і вдавлення його верхньо-передньої стінки у зв’язку із збільшенням матки. Відбувається зближення передньої та задньої.стінок сечового міхура. Ємність сечового міхура у вагітних поступово збільшується, особливо у тих, хто вже декілька разів народжував, і досягає іноді в другій половині вагітності 700-800 мілілітрів.

У сечовику вагітність також викликає певні зміни, пов’язані знову-таки з тиском вагітної матки і венозним застоєм в малому тазу.

Рідше в період вагітності проявляють себе туберкульоз нирки і нирковокам’яна хвороба. Тут хочеться тільки згадати такий, на щастя, рідкісний патологічний стан у вагітних, як гостра ниркова недостатність, коли внаслідок повного здавлювання обох сечоводів збільшеною маткою припиняється надходження сечі з нирок до сечового міхура, тобто настає анурія.

У таких випадках життєво необхідно екстрене відновлення відтоку сечі з нирок. Це здійснюється або інструментальним шляхом (катетеризація сечоводів, тобто введення через сечовий міхур по сечівнику катетерів), або шляхом хірургічного втручання.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк