Вагітність

Що відчуває дитина в утробі матері

«Як йому там?» думаєте Ви, ніжно торкаючись живота. Сучасні дослідження зафіксували що, вже з 4-го місяця вагітності плід усвідомлює, що відбувається навколо, — він відчуває, чує маму та інших людей, розрізняє емоційний настрій подій і по­-своєму їх розуміє. Вже наприкінці 3-го місяця малюк починає відчувати органи, які його оточують (пуповину, стінки матки, її рухи, рідину). 4-місячний плід реагує на внутрішні зміни в лоні матері і на зовнішні подразники, що доходять до нього. На 7-му тижні виникають перші рефлекси, а з 9-го тижня, наприклад, розвивається хапальний рефлекс — якщо торкнутися живота у місці, де розташована ручка маляти, воно здійснить хапальний рух. Коли йому щось не подобається, малюк ворушиться, штовхається або навіть б’є ногами.

Зокрема, з 4-го місяця розвитку маля усвідомлює такі речі:

1. Плід має сформоване відчуття смаку і, як усі діти, любить солодке. Введення, наприклад, глюкози в навколоплідні води прискорює ковтальні рухи маляти, він здатен ковтнути в два рази більше амніотичної рідини, ніж зазвичай. А вприскування йоду — навпаки, уповільнює їх, причому плід кривиться від огиди.

2. Плід реагує на зовнішні подразники. П’яти­місячний плід рухає головкою, якщо її погладити рукою, а поливання живота матері холодною водою викликає у нього гнів, і він б’є ніжками.

3. Плід дублює дії і настрій матері. Він дрімає, коли мати засинає, і прокидається разом з нею. Коли мати спокійна, то і плід поводиться спокійно. Малюк точно чує мамине серцебиття. І чим спокійніше воно, тим спокійніша дитина. Звісно, Вам не завжди вдаватиметься бути спокійною чи контролювати емоції. Проте пам’ятайте, що кожен Ваш переляк передається дитині як больове неприємне переживання. Бережіть себе — це найкраще, що Ви можете зробити для дитини, поки вона розвивається в утробі.

4. Паління тютюну шкідливе для майбутньої дитини, і, повірте, вона про це знає. Маля настільки не переносить паління, що навіть коли мати лише думає, чи не зробити їй пару затяжок, серце дитини починає прискорено битися. Внаслідок паління плід одержує менше кисню, а це викликає у нього хворобливі судоми. Звідки маля може знати про бажання матері закурити? Все просто: навіть бажання отримати дозу нікотину порушує гормональну систему матері, на яку плід реагує надзвичайно чутливо.

5. Діти ще в утробі запам’ятовують слова і цілі вирази! Мати однієї дворічної дівчинки була дуже здивована, коли раптом почула, як дочка повторює: «Вдих-­видих, вдих-видих». Вона повторювала команди, які чула її мати, відвідуючи курси майбутніх матерів.

6. Плід чує музику. У нього піднімається настрій, коли звучить улюблена мелодія мами. Спокійна музика присипляє його. Новонароджений здатен впізнавати не лише голоси, але й пісні, які він чув до появи на світ. Доведено, що малята мають вибірковий смак у музиці. Це легко перевірити: ввімкніть ту чи іншу композицію, та прислухайтеся до реакції малюка. Якщо мелодія йому до смаку, він спокійний, якщо дратує його — він починає активно штурхатися, бити ніжками, ворочатись. Гучність музики також не лишає малюка байдужим. Саме тому вагітним жінкам не рекомендують відвідувати гучні концерти, особливо рок-виконавців, або кінотеатри.

7. Сварки батьків завдають плоду більшої шкоди, ніж нікотин або алкоголь. Вони можуть призвести до викидня.

8. Плід реагує на світло. Яскраве світло, спрямоване на живіт матері, викликає у нього бажання втекти. Він перевертається в животі, міцно зажмурюється.

9. На фізичні травми матері плід реагує вже з другого місяця життя. Якщо ударити по животу матері, то він немовби ховається, шукаючи порятунку.

10. Діти, які ще не народилися, пізнають голоси батьків, реагують на їх інтонацію. Коли до них звертається батько або мати, вони заспокоюються, ритм їх серця приходить до норми. Лікарі радять майбутнім матерям якомога частіше розмовляти з дитиною. Після народження такі діти бувають спокійнішими, рідше плачуть.

Ще задовго до народження плід стає повноцінним малям, яке рухається, відчуває, по-своєму бачить та чує. Він вже дитина, а отже потребує Вашої уваги та любові. Приділяйте йому час та увагу, спілкуйтеся з малюком ще до народження так, ніби то він вже народився, вже з Вами. Для нього дуже важливо, що Ви про нього думаєте та говорите. Він, як ніхто інший, відчуває Вас, буквально — з середини, і любить Вас. Насолоджуйтеся цими митями незбагненної близькості!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.