Вагітність

Шкідливість вживання алкоголю та деяких ліків в перебігу вагітності

Алкогольний синдром під час вагітності (алкогольна ембріофетопатія) розвивається у зв’язку з вживанням жінкою продуктів та сурогатів етилового алкоголю протягом вагітності. Синдром проявляється пренатальною гіпоплазією і помірною недоношеністю, нерізко вираженою мікроцефалією , що поєднується з епікантом, птозом повік і мікрогенією. Рідше спостерігаються лійкоподібна грудна клітка, брахідактилія, клинодактілія мізинців, обмежена рухливість у суглобах, вади серця (переважно дефект міжпередсердної перегородки), крипторхізм і гіпоплазія мошонки. Такі діти відстають у розумовому розвитку. У ряді випадків виявлені зміни напрямку головних долонних ліній. Розвиток синдрому пов’язують зі зниженням вмісту фолієвої кислоти в тканинах ембріона і плода. Тератогенні дози етанолу не встановлені.

 Шкода від прийому лікарських препаратів.

 Тератогенним (розвитком вад) ефектом З групи протисудомних засобів володіють Фенітоїн, Триметадіон і Гідантоін

 Ембріопатія, обумовлена прийомом Фенітоїну, проявляється розщепленням губи і піднебіння (заяча губа), вадами серця та гіпоплазією нігтьових фаланг кистей і стоп.

 У разі застосування протягом вагітності Триметадіону у дітей може спостерігатися розумова відсталість, дисплазія і низьке розташування вушних раковин, епікантус, високе, часто з розщепленням, піднебіння.

Застосування протягом вагітності Гідантоїну призводить до гіпоплазії нігтів і дистальних фаланг , помірної мікроцефалії, гіпертелоризму (ненормальної (збільшеної) відстані між двома парними органами), деформації носа і затримки постнатального розвитку .

 У дітей, народжених жінками, які застосовували протягом першого триместру вагітності антикоагулянт варфарин, описані гіпоплазія носа, стеноз хоан, гіпоплазія зорових нервів, вогнищева хондродисплазія і затримка фізичного розвитку.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.