Вагітність

Реанімація новонароджених як наслідок шкідливих звичок вагітної

Найчастішим приводом до реанімації новонароджених є внутрішньоутробна депресія плоду. Крім того реанімація новонароджених може знадобитися у зв’язку з родовою травмою, вродженими вадами розвитку (каліцтвами), причому всі ці причини в першу чергу бувають обумовлені хворобами і шкідливими звичками матері.

 

Внутрішньоутробна депресія досить часто виникає у зв’язку з нераціональним режимом анестезії в пологах, а також з різною родової патологією – передчасним відшаруванням плаценти, кровотечею, амніотичною емболією тощо.

 

Що стосується хвороб і шкідливих звичок, то, зловживання ліками під час вагітності, обмінні розлади, куріння, вживання алкогольних напоїв, – все це відбивається на стані плоду і, зрештою, занадто часто закінчується реанімацією новонародженого.

 

Встановлено, що алкоголь і нікотин порушують плацентарний кровообіг і газообмін в плаценті, а окис вуглецю, що міститься в тютюновому димі, пошкоджує окисно-відновні процеси в організмі плода.

 

Статистика свідчить, що у жінок, які продовжують палити після четвертого місяця вагітності, пологи закінчуються реанімацією новонароджених на 30% частіше  ніж у некурящих. Між іншим, діти матерів, які викурювали в період вагітності 10 і більше сигарет на день, могли навчитися читати в середньому на 4 місяці пізніше, а кількість розумово відсталих серед них втричі більше, ніж серед дітей некурящих матерів.

 

Діти батьків, що викурювали 10 і більше сигарет на день, мали вроджені вади вдвічі частіше, ніж інші. Зробіть з цього висновки, які вам підказує кмітливість, і будемо сподіватися, що ваші батьки були некурящими.

 

Що стосується впливу алкоголю на стан новонароджених, то вроджені вади розвитку (каліцтва) спостерігаються у 10-15% новонароджених, чиї матері щодня вживали 20-30 г алкогольних напоїв, і у 30-50% новонароджених, чиї матері вживали щодня 40-60 г алкоголю. Летальність новонароджених у питущих матерів в 2-3 рази вище, ніж у новонароджених, народжених непитущими і некурящими матерями.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.