Вагітність

Вітаміни і вагітність

Під час вагітності різко зростає потреба у вітамінах і мінералах. Нестача вітамінів і мікроелементів у раціоні може стати причиною порушення обміну речовин в організмі матері і плоду, різних ускладнень перебігу вагітності. Обов’язково повинні бути присутніми у харчуванні фолієва кислота та інші вітаміни групи В, вітаміни С, А, D, Е.

Фолієва кислота має найважливіше значення для правильного розвитку плоду. В організмі вона приймає участь у синтезі клітин червоної та білої крові, розвитку травної та нервової систем. Дефіцит фолієвої кислоти в період перед зачаттям та протягом першого триместру вагітності може призвести до вроджених дефектів нервової системи плоду. Рекомендовані дози фолієвої кислоти – 0,4 мг/добу. Фолієва кислота входить до складу полівітамінних комплексів для вагітних.

Крім фолієвої кислоти, для вагітної жінки має значення прийом та інших вітамінів. Вітаміни В1 і В2 впливають на ріст і розвиток плоду, обмежують дію на плід ушкоджуючих факторів. Вітамін В6 бере участь у білковому обміні матері та плоду. Вітамін В12 є фактором нормального росту і розвитку клітин шкіри і слизових оболонок, необхідний для синтезу елементів нервової системи, освіти клітин крові.

Аскорбінова кислота регулює утворення хрящів і кісток плоду, зубів, підтримує нормальну роботу нервової тканини. Вона необхідна для всмоктування заліза з шлунково-кишкового тракту, для включення його в гемоглобін. Аскорбінова кислота бере участь також в обміні вуглеводів. Вона регулює імунну систему, роботу печінки. Є дані про зв’язок дефіциту вітаміну С з невиношуванням вагітності та розвитком гестозів, вад розвитку плоду.

Вітамін А сприяє синтезу елементів нервової системи, необхідний для нормального функціонування печінки, імунної системи, синтезу гормонів, що важливо при вагітності. Якщо в ранні терміни мати недоотримує вітаміну А, це може зумовити неправильне формування плаценти.

Вітамін Е також суттєво впливає на ріст плоду і протягом вагітності. У разі його дефіциту вагітність може передчасно перерватися.

У разі нестачі вітаміну D в раціоні вагітної жінки у плода гірше розвивається кістковий скелет, дитина народжується з підвищеним ризиком захворіти на рахіт.

В перебігу вагітності вдвічі зростає потреба в мінеральних солях (кальцій, фосфор, калій, натрій) і мікроелементів (залізо, мідь, кобальт, йоді), особливо в другій половині вагітності.

Систематична вітамінізація під час вагітності помітно покращує клінічний перебіг пологів та стан новонародженого. Є дані, що після профілактичної вітамінізаці] рідше розвивається слабкість родової діяльності і кровотечі в післяпологовому періоді.

Гіповітаміноз розвивається при недостатньому надходженні вітамінів в організм. Починається він ще взимку і до , весні , коли свіжі овочі тільки боязко підбираються до прилавків , проявляється в повну силу.

Як з цим боротися ? Немає нічого простіше!

Перший спосіб підходить для тих , хто не бажає серйозно змінювати свій раціон. Все просто: обра- тись до фахівця , пройди комплексне обстеження і з’ясуй яких саме вітамінів не хва – тане твоєму організму .

Другий спосіб для тих, хто готовий споживати вітаміни в “натуральному” вигляді.

Ось невеликий повітамінний перелік продуктів , які допоможуть тобі знову стати бадьорим , веселим і сексуальним :

Вітаміни групи А – морепродукти , вершкове масло , печінка , сир , яйця , морква , цитрусові , овочі та фрукти, що містять бета – каротин.

Вітаміни групи В – продукти тваринного походження : яйця , м’ясо , молоко , сир , риба; крім того : горіхи , боби , гриби , рис , паростки пшениці , шпинат , капуста , зелений перець і петрушка.

Вітаміни групи С – обліпиха, шипшина, чорна смородина, яблука, цитрусові, болгарський перець, сиру картоплю, зелений горошок і зелена цибуля.

Вітаміни групи D – жирна риба, печінка тріски, яйця і молочні продукти.

Вітаміни групи Е – яєчний жовток, печінка, молоко, соняшникова олія, бавовняна олія, кукурузное масло , насіння яблук , мигдаль , арахіс , турнепс , зелені листові овочі , злакові , бобові , вівсянка, соя, пшениця, кульбаба, люцерна, лляне насіння, кропива, лист малини, плоди шипшини.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.