УВАГА!!! Все вищевикладене справедливо лише за умови неускладненого перебігу вагітності. Ембріон до 13-14 тижнів потребує сперматозоїдів, як, у багатому на білок, живильному і будівельному матеріалі. Сексуальне життя подружжя або коханих під час вагітності психологічно і організаційно значно полегшується і тим, що вже не потрібне застереження від вагітності (жодних пігулок, гумок, кремів, свічок), – лише радість від спілкування один з одним.
Під час вагітності для жінки особливо важливе дотримання гігієни. Інтимний туалет 2 рази на день не лише бажаний, але і суворо обов’язковий. Це стосується також і статевого партнера. З подальшим розвитком вагітності (4-7 міс.) розпочинаються деякі обмеження, обумовлені збільшенням живота. Треба просто змінювати пози, віддаючи перевагу позам ззаду (на боці або «рачки»). Ну, і інтенсивність занять сексом потребує деякого зниження. Всіх цих умови необхідно дотримуватись в останньому, третьому триместрі (7-9 міс.). За 2-2,5 тижні до передбачуваної дати пологів слід утриматися від статевого життя. У цей період голівка плоду стоїть вже дуже близько до виходу з шийки матки. Під час занять сексом в цей період існує велика небезпека викликати початок передчасних пологів або передчасне вилиття вод.
Післяпологовий період. Нарешті, ви стаєте щасливими батьками. Впродовж цілих 6-ти тижнів після пологів необхідно утримуватися від статевого життя, внаслідок високої небезпеки занесення інфекції до організму жінки, оскільки матка після пологів — суцільна рана. Секс суворо заборонений, оскільки матка і родові дороги жінки повинні прийти до нормального стану: матка скоротитися до своїх звичайних розмірів; травми м’яких тканин зажити.
Якщо ж ваш син або дочка з’явилися на світ шляхом операції кесарського розтину, то період утримання від статевого життя ще довший (цілих 8-10 тижнів).
Коли, нарешті, ця заборона знімається, на авансцену виходить, здавалося б, давно забута проблема застереження від наступної вагітності.
Важливо! У наш час, коли всі ми далеко-далеко пішли від природи, а екологія в катастрофічному стані, як і наші організми, навіть жінка, що годує грудьми, за відсутності місячних може завагітніти. Тому, щодо методів і способів контрацепції треба поклопотатися ще в період вимушеного утримання від сексу.
Зверніть увагу.Дбайливий, з любов’ю, безпечний секс, як ніщо інше, може оберегти жінку від післяродової депресії, що поширилася останнім часом. Але, шановні чоловіки, ніколи не змушуйте свою дружину після пологів до сексу, якщо вона цього не хоче. Ви маєте бути з нею особливо ласкаві і терплячі.