Наразі, дещо скоротилася кількість дітей, які народжуються з внутрішньоутробними інфекціями на тлі проведення імунізації від краснухи, завдяки більш точній її діагностиці та поінформованості населення.
Випадків, коли підтверджується первинне зараження однією з ТОРЧ-інфекцій на ранніх термінах вагітності (а найімовірніше, в такій ситуації буде аборт за медичними показаннями) – десяті частки відсотка, тобто один випадок на кілька тисяч. Набагато частіше виникають проблеми невеликих патологій у новонароджених, що є наслідком реактивації герпетичних інфекцій на більш пізніх термінах вагітності: туговухість, ослаблений зір … Такі діти будуть більш схильні до різних захворювань.
І якщо 20 років тому краснуха на 16 тижні вагітності означала стовідсотковий аборт, то сучасні методи лабораторної діагностики дозволяють з’ясувати, причому буквально протягом одного дня, заразився плід або материнський імунітет встиг спрацювати і захистив дитину від зараження. Сьогодні робиться все можливе, щоб зберегти дитину.
Саме перше і головне, що повинна зробити майбутня мати, це – обстежитися і дізнатися про свій імунний стан, у разі необхідності зробит щеплення та ревакцинацію. Тільки після цього стане зрозуміло, які кроки потрібно зробити, щоб уникнути негативних наслідків перебігу вагітності.
Матеріали за темою:
ТОРЧ – ІНФЕКЦІЇ: ЗАГРОЗА ЗДОРОВ’Ю МАЙБУТНЬОЇ ДИТИНИ. (ЧАСТИНА 1). ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ