Ускладнення вагітності в сечовивідній системі другого виду пов’язані із змінами з боку сечових шляхів, зокрема з порушенням відтоку сечі з нирки. У таких випадках потрібна допомога уролога . Зазначені зміни на відміну від нефропатії вагітних обумовлені більшою мірою місцевими впливами, і тому вони або носять односторонній характер, або виражені неоднаково з двох сторін.
Характер і ступінь змін в сечовивідній системі під час вагітності залежать в основному від її термінів .
У зв’язку з великим відхиленням збільшується при вагітності матки в праву сторону сечовий міхур кілька зміщується вправо. Крім того, відбувається його звуження в передньо-задньому напрямі.
Під час цистоскопії в ці терміни вагітності виявляється підвищений кровонаповнення слизової оболонки сечового міхура і вдавлення його верхньо-передньої стінки у зв’язку із збільшенням матки. Відбувається зближення передньої та задньої.стінок сечового міхура. Ємність сечового міхура у вагітних поступово збільшується, особливо у тих, хто вже декілька разів народжував, і досягає іноді в другій половині вагітності 700-800 мілілітрів.
У сечовику вагітність також викликає певні зміни, пов’язані знову-таки з тиском вагітної матки і венозним застоєм в малому тазу.
Рідше в період вагітності проявляють себе туберкульоз нирки і нирковокам’яна хвороба. Тут хочеться тільки згадати такий, на щастя, рідкісний патологічний стан у вагітних, як гостра ниркова недостатність, коли внаслідок повного здавлювання обох сечоводів збільшеною маткою припиняється надходження сечі з нирок до сечового міхура, тобто настає анурія.
У таких випадках життєво необхідно екстрене відновлення відтоку сечі з нирок. Це здійснюється або інструментальним шляхом (катетеризація сечоводів, тобто введення через сечовий міхур по сечівнику катетерів), або шляхом хірургічного втручання.