Вагітність

Вагітність та коти в домі

Міф про те, що домашню кішку потрібно обов’язково ізолювати від вагітної жінки, заснований на тому факті, що наші мурликаючі друзі дуже часто є носіями небезпечного для здоров’я людини мікроорганізму – токсоплазми. Проте, зовсім не враховується можливість того, що і наш власний організм за своє життя вже встиг близько зіткнутися з небезпечним мікробом, а тому не забув надійно від нього захиститися.

Щоб розібратися в цьому питанні, потрібно з’ясувати, що ж це за мікроб такий, здатний причинити людині і її пухнастим улюбленцям так багато неприємностей. У кішок паразитує Toxoplasma gondii (токсоплазма гонді), якою тварина може заразитися, поїдаючи сире інфіковане м’ясо, а також випадково проковтнувши мікроб з фекаліями або водою. 

Інкубаційний період – від декількох днів до шести тижнів. Захворювання може проходити у декількох формах, залежно від чого розрізняються і симптоми прояву хвороби. Відомо, що збудник хвороби – один і той же, як у людини, так і у кішок.

Багато хто знає, що токсоплазма вражає репродуктивну систему, викликаючи загибель плоду або народження неповноцінної дитини. Ось тому так часто можна почути рекомендації не допускати спілкування вагітних жінок з кішками. З тієї ж причини домашніх улюбленців почасти виганяють з будинку, якщо сім’я чекає збільшення сімейства. Так чи обґрунтований страх заразитися від “братів наших менших”? Чи можна в будинку, де є вагітна жінка, тримати кішку?

Найчастіше, побоювання викликає вірогідність того, що тварина є потенційним джерелом збудника токсоплазмозу. Дійсно, зараження жінки цією хворобою під час виношування плоду утаємничує в собі колосальну небезпеку. Викидень – це ще не саме страшне, що може статися. Жахливіше, коли народжується неповноцінне дитя, каліка. Ось це дійсно – біда для всієї сім’ї на все життя.

Враховуючи малоприємний шанс придбати масу проблем від сусідства улюбленої кішечки, люди всіма шляхами прагнуть позбавитися від тварини в будинку. Але, насправді з цим не слід квапитися. Якби дійсне зараження вагітних жінок токсоплазмозом від домашніх улюбленців було настільки неминучим і поширеним явищем, то половина людства нині пересувалася б в інвалідних колясках. На щастя, для виникнення дійсно небезпечної ситуації для жінки і її майбутнього потомства потрібний роковий збіг багатьох обставин.

По-перше, якщо кішка давно живе з вами і встигла перехворіти токсоплазмозом, то, швидше за все, і ви самі перенесли це захворювання (а симптоми його дуже незначні, їх цілком можна віднести на рахунок простуди), а значить, ваш організм набув імунітету, що виключає повторне зараження токсоплазмою.

Вважається, що більше половини населення земної кулі інфіковано цим мікроорганізмом. Наприклад, у Франції – близько 90 %, у Америці – близько 60 %, у Росії – близько 70 % .

До речі, токсоплазмозом можна заразитися не лише від кішок. Небезпечний мікроорганізм можна занести в організм під час обробки сирого інфікованого м’яса або садово-городніх робіт, риючись в забрудненій мікробами землі. Це потрібно враховувати майбутнім матерям. Як вже було сказано, токсоплазмозом жінка, яка перехворіла, набуває імунітету, тобто неприйнятності до захворювання. Це означає, що небезпека для майбутньої вагітності і потомства вже позаду. По-друге, кішки, які перенесли токсоплазмоз, також набувають активного імунітету і стають незаразливими для тих, хто їх оточує.

Таким чином, роковий збіг обставин, здатних зіпсувати людям радість материнства і батьківства, має на увазі, що в період очікування сім’єю поповнення сімейства, їх вихованка “підхоплює” десь токсоплазму, захворює і заражає свою власницю. В світлі вищевикладених фактів така вірогідність мала, але все таки існує, і скидати її з рахунків не можна. Щоб остаточно вирішити чи варто позбавлятися від кішки, потрібно обстежити її у ветеринарній клініці. Відповідні аналізи повинні зробити в лікарні і хазяйці тварини.

Якщо за вашими (з кішкою) плечима вже числиться колись перенесене захворювання, то ідітіь далі по життю разом, не розлучаючись. Якщо кішка не має імунітету, то у неї зберігається ризик заразитися (у самий непідходящий момент) токсоплазмозом, а це, як ви розумієте, ускладнює справу.

Для запобігання зараженню не випускайте кішку на вулицю, не годуйте сирим м’ясом, не давайте молочних продуктів, що не пройшли термічну обробку. Вагітним жінкам краще утриматися від прибирання котячих “туалетів”, передоручивши це іншим членам сім’ї. Якщо ж це неможливо, то користуйтеся під час прибиранні гумовими рукавичками (краще одноразовими). Періодично дезінфікуйте лоток кішки окропом. І лише в крайньому випадку, якщо вже дуже страшно, можна попросити родичів потримати вихованку в їх будинку до тих пір, поки не з’явиться на світ ваше довгоочікуване маля.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.