Вагітність

Як пережити «синдром гніздування» під час вагітності?

Як пережити «синдром гніздування» під час вагітності?

 

Життя вагітної жінки дуже розмаїте: то їй малини в грудні хочеться, то мандаринів в серпні. А зі стрімким наближенням дати пологів, зміни в настрої і бажаннях стають ще більш відчутні і обтяжливі для майбутніх батьків. Ще б пак, адже в цей час жінку захлесне «синдром гніздування». Синдром гніздування вагітної жінки – це загострення материнського інстинкту. Жінки в перебігу останнього триместру вагітності починають відчувати гостру необхідність підготувати власний будинок до появи в ньому маленької людини та забезпечити крихітку всім необхідним і не дуже.

Постійні оновлення інтер´єру.

Почасти такий синдром проявляється у вигляді гострого бажання терміново зробити ремонт у всьому будинку, купівлю нових меблів і нового текстилю. У цьому, безумовно, немає нічого поганого. Проте варто пам´ятати, що настрій жінки в цей період дуже мінливий і слідує за припливом гормонів. Так, наприклад, з такими труднощами вибрані і куплені ще вчора шпалери сьогодні можуть виявитися жахливими і відразливими, а кардинальні перестановки виявляться жахливо незручними в побуті. Для мінімалізації можливих втрат, майбутнім батькам варто спрямувати цю енергію в безпечне русло: починати ремонт краще на папері або моніторі комп´ютера.

Генеральні прибирання.

Гостра потреба все відчистити, викинути непотрібні речі, вимити до блиску вікно і люстру – наступний прояв синдрому. Бажання, безумовно, достойне похвали, але занадто часто жінки переоцінюють власні можливості в прагненні домогтися стерильності в усьому домі. Єдиний вихід з цієї ситуації – розділити повноваження або й зовсім перекласти на турботливі плечі близьких. Не потрібно боятися залучати чоловіка, маму або старших дітей.

Постійні покупки для ще ненародженого малятка.

Сьогодні, коли прилавки магазинів вражають різноманіттям одягу та предметів догляду за малюками, дуже важко стримувати бажання купити для дитини «все і краще б 2 комплекти». Телевізійна реклама та реклама на сторінках журналів лише підливає масла у вогонь, вселяючи майбутнім мамам ідею, що без величезної кількості різних атрибутів їхні дітки будуть нещасні. Насправді ж новонародженим малюкам потрібно не так вже й багато: кілька боді, «парадний костюм» для походу в поліклініку, комбінезон. Інші ж тонни одягу так і залишаються незатребуваними, викликаючи легкі докори сумління у молодої мами. Уникати непотрібних витрат допоможуть заздалегідь складені списки покупок для новонароджених, підготувати які допоможе більш досвідчена подруга або мама, майбутня бабуся.

Неймовірні хобі.

Ще один прояв синдрому гніздування у вагітних це захоплення новими заняттями: одна вагітна може захоплено шити або плести, інша проводить цілу добу біля плити, готуючи нові кулінарні шедеври, третя з ранку до ночі пересаджує квіти. Яке б захоплення не приносило майбутнім мамам задоволення існує важливе правило – захоплення не повинні шкодити малятку.

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.