Вагітність

Зубний біль під час вагітності

Зубний біль під час вагітності може виникнути навіть у тих жінок, які дуже педантично ставляться до свого здоров’я і слідкують за санацією ротової порожнини. Що робити у разі виникнення болю? Давайте детальніше розберемося в цьому непростому питанні.

Небезпека зубного болю під час вагітності

Варто відзначити, що зубний біль під час вагітності є потужним джерелом стресу, що, в свою чергу, є досить шкідливим як для мами, так і для майбутньої дитини. Тому вирішувати це питання потрібно обов’язково та оперативно.

Причини зубного болю під час вагітності

До причин зубного болю під час вагітності відносять “традиційні” (частіше зустрічається гострий пульпіт) і ті, що зустрічаються рідше (хронічний періодонтит в стадії загострення). Як наслідок, зубний біль під час вагітності говорить нам про те, що в організмі майбутньої мами є несановані вогнища інфекції, що можуть сприяти виникненню деяких патологічних процесів розвитку плода. Через це зубний біль під час вагітності завжди вимагає обов’язкової консультації стоматолога, який зможе діагностувати його причини та вжити адекватних лікувальних заходів.

Лікування зубного болю під час вагітності

Найбільш правильним для лікування зубного болю у вагітної є звернення до лікаря-стоматолога, спеціалізація якого включає лікування вагітних. В такому випадку майбутня мама може бути впевненою в тому, що процедури, які їх будуть проводити, є нешкідливими для неї та плоду. У разі виникнення зубного болю в 3-му триместрі вагітності жінка може навіть вдатися до більш складних видів лікування.

У більшості випадків, якщо зубний біль виникає на останніх днях і тижнях вагітності, вагітні побоюються йти до лікаря-стоматолога, але це не правильно. Лікарі-стоматологи допоможуть зняти зубний біль і відкласти початок лікувальних заходів до тих пір, поки жінка не буде готова до необхідних маніпуляцій. Якщо у жінки з’являються скарги на гострий біль видалення або лікування зубів під час вагітності повинно проводитись під якісною місцевою анестезією.

Безпека анестезії при вагітності

Можливість використання анестезії під час вагітності турбує жінок найбільше і ця тривога не безпідставна. Але коли зубний біль стає абсолютно нестерпним лікар-стоматолог повинен зробити місцеву анестезію. Місцеві анестетики за своїми властивостями не повинні мати побічних факторів, що мають згубний вплив на майбутнього малюка. Але кожен лікар у кожному окремому випадку повинен шукати золоту середину між терпінням болю під час лікування і відносною безпекою анестезії.

Рентген і вагітність

Дуже часто зубний біль під час вагітності обумовлений ураженням періодонта і це ураження досить важко діагностувати під час планових санаційних процедур ротової порожнини. В такому випадку для адекватної терапії лікар-стоматолог може призначити рентген зуба. Інфекційне вогнище, розташоване у твердих або ж м’яких тканинах зубів, здатне завдати жінці та плоду в декілька разів більшої шкоди, ніж рентгенологічне дослідження зубів. Тому не відмовляєтеся від рентгену, якщо ваш лікар-стоматолог на цьому наполягає.

 

1 коментар

Оприлюднити коментар

  • Мені болить зуб на ранньому терміні ванітності. Таблетки боюсь пити. Скажіть будь-ласка як позбавитись болю і чим небезпечно для малюка?

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.