Юридичні поради

Оподаткування сум допомоги по вагітності та пологах

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики в своєму Листі №04-27/108 від 23.02.2011р. щодо оподаткування сум допомоги по вагітності та пологах роз’яснив, що доходи фізичних осіб, отримувані ними як допомога по вагітності та пологах згідно з нормами Закону від 28.12.2014 № 77-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”, відповідно до статей 164 та 165 Податкового Кодексу, не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку при визначенні об’єкта оподатку- вання для нарахування, утримання та сплати податку на доходи таких фізичних осіб. Щодо застереження, встановленого в останньому абзаці підпункту165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Кодексу, то до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включаються, зокрема, до- ходи фізичних осіб лише у вигляді виплат, пов’язаних з тимчасовою втратою працездатності, вичерп- ний перелік страхових випадків для яких встановлено статтею 35 Закону № 2240, до складу якого не входять виплати фізичним особам у вигляді допомоги по вагітності та пологах. Отже, дорогі майбутні мами, ваші декретні виплати не оподатковуються, тому зосередьтесь нарешті на майбутньому генофонді української нації.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.