Юридичні поради

Розрахунок допомоги по вагітності та пологах на роботі за сумісництвом

Вагітним жінкам-сумісникам, які працюють по трудовому договору виплати за відпустку по вагітності та пологах призначаються і надаються за основним місцем роботи та за сумісництвом.

Розрахунок середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат по загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню,проводиться  відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (далі – Порядок № 1266).

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням з Фондом (стаття 31 закону України від 28.12.2014 № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового […]).

Крім того, для розрахунку допомоги по вагітності та пологах на роботі за сумісництвом до копії листка непрацездатності слід додати довідку про середню заробітну плату з основного місця роботи (абз. 1 п. 21 Порядку № 1266).

Відпустка починається з тридцятого тижня вагітності і ніяк не залежить від кількості часу, відпрацьованого на підприємстві.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк