Юридичні поради

Поради батькам при появі психотравматичних симптомів у дітей

Поради батькам при появі психотравматичних симптомів у дітей

 

Діти одними з перших стають заручниками негативної психо-емоційної ситуації, що спостерігається в країні. При появі психотравматичних симптомів у дітей батькам варто терміново звернутись до лікарів.

Психотравмуюча ситуація — це ситуація, в якій дитина була свідком або учасником подій, що справили на неї негативне враження та спровокували переживання, з якими на даний період часу вона не може справитись самостійно.

Батькам варто пам’ятати, що психотравмуюча ситуація в дитини залежить від тривалості події та глибини її ураження. Вона має наступні прояви: страх, порушення пам’яті, уваги, загальна тривожність, порушення поведінки (збудливість, порушення сну та апетиту), а при тривалій дії – соматичні порушення (головний біль тощо).

Існують наступні методики для корекції таких проявів:

– консультування ( на ранніх етапах);

– ігрова терапія;

– арт-терапія;

– сімейна терапія;

– тілесна терапія;

– елементи гештальт-терапії, НЛП (нейролінгвістичне програмування).

При появі подібних симптомів батькам варто терміново звернутись за консультацією до дитячих неврологів та психіатрів за місцем проживання. За необхідності, корекція подібних проявів здійснюється в центрах медико-соціальної реабілітації дітей з патологією нервової системи та психоневрологічних диспансерах.

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк