Юридичні поради

ЯК ПРОПИСАТИ НОВОНАРОДЖЕНОГО В КВАРТИРУ?

ЯК ПРОПИСАТИ НОВОНАРОДЖЕНОГО В КВАРТИРУ?

Прописка(реєстрація за місцем проживання) новонароджених – це юридичне питання, що припускає певні норми і прописаний у відповідних законах Цивільного, Житлового та Сімейного кодексів.

Відповідно до закону, рішення про місце реєстрації дитини напряму залежить від його віку.

Так, дітей з народження до 10 років можна прописувати тільки з батьками (або з одним з них). Надалі дитини з її згоди можна прописувати в інших родичів, а з віку 14 років він має право сам вибирати, де йому бути прописаним. Це означає, що прописати дитину, наприклад, до бабусі, навіть якщо батьки там не зареєстровані, можна лише з 10 років.

Якщо батьків у дитини немає або вони були позбавлені батьківських прав, то обов’язок забезпечити дитину місцем проживання покладається на державні органи опіки.

Як правило, прописати новонароджену дитину в квартиру не складає особливих труднощів. Для цього слід подати до ЖЕК за місцем прописки (для приватних будинків – у паспортний стіл) такі документи:

паспорти обох батьків;

свідоцтво про шлюб;

свідоцтво про народження дитини, що його слід попередньо оформити в органах РАЦСу.

Якщо батьки офіційно проживають окремо один від одного, то дитину прописують з одним з них, а другий батько повинен бути присутнім під час подання документів, щоб поставити свій підпис щодо згоди на прописку дитини зі своїм чоловіком (дружиною). Крім того, потрібно представити довідку з місця прописки другого батька про те, що дитина там не прописаний (це необхідно для виключення можливості подвійний прописки).

Слід мати на увазі, що питання про те, де прописати новонароджену дитину, вирішують тільки його батьки і ніхто інший. Вони можуть прописати дитину навіть без згоди власника житла, якщо самі не є такими. Це ж стосується і орендованого житла: батьки можуть вселити до себе свого неповнолітньої дитини віком до 18 років без згоди на те власника квартири і інших мешканців.

Ще одним важливим моментом є терміни реєстрації новонароджених. Взагалі прописуватися за новою адресою слід не пізніше 10 днів з моменту початку проживання за даною адресою. Але разом з тим ніяким законом не регламентуються конкретні терміни прописки саме новонароджених, оскільки життєві ситуації бувають різними. Якщо така можливість є, то прописати дитину краще за все як можна швидше, з тим щоб у терміни оформити матеріальну допомогу від держави по догляду за дитиною. Якщо дитина ніде не прописаний, ви просто не зможете оформити цю допомогу в органах соціального захисту.

Чи можна прописати новонароджену дитину тимчасово? Не можна, поки у нього немає постійної прописки. Надалі ж, якщо є необхідність отримати тимчасову прописку, дитини реєструють разом з одним з її батьків на певний термін (від 6 місяців до 2 років).

Неповнолітні діти як представники найбільш незахищеної верстви населення мають пріоритетні права при прописку. Це виражається в наступному:

описана вище можливість прописати новонародженого з батьками «автоматично», без згоди власника і мешканців квартири;

неможливість виписати дитину без подальшої прописки або в іншу квартиру меншої площі;

неможливість продати квартиру без участі опікунської ради, який перевіряє, чи не ущемляються чи в цій ситуації права дитини.

Проте, якщо дитина прописана, але не входить до числа власників житла, вона не може претендувати на частку в цій квартирі, а просто має пріоритетне право під час прописки і виписки.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.