Закінчення строку трудового договору може бути підставою для його припинення (працівник звільняється за п. 2 ст. 36 КЗпП), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не висунула вимогу про їхнє припинення. Тобто звільнити працівника за зазначеною статтею можна в останній день строку трудового договору. Якщо наступного дня працівник вийшов на роботу (і це знайшло документальне підтвердження), звільнити його з цієї підстави не можна, адже згідно з частиною першою статті 39-1 КЗпП, в подібних випадках дія строкового договору вважається продовженою на невизначений строк.
На працівників, які працюють за строковим трудовим договором, у повній мірі поширюється трудове законодавство (умови щодо робочого часу і часу відпочинку, зокрема основних і додаткових відпусток, соціального захисту, дії колективного договору тощо).
Тобто, якщо строковий трудовий договір (СТД) буде переукладено чи подовжено, Ви маєте право піти у відпустку з догляду за дитиною до трьох років з цієї посади.
У випадку, якщо СТД буде припинено, Ви все-одно маєте право на відпустку з догляду за дитиною до трьох років, але оформлювати відпустку потрібно в управлінні праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
Почитайте, будь ласка, Закон України «Про відпустки».