Поки що, виходячи з тексту листа, я не можу навіть попередньо надати відповідь.
Якщо дружина працювала в Україні до 30 тижня вагітності, то вона повинна була отримати за місцем перебування на обліку, в ЖК, лікарняний лист або довідку 147/о (якщо вона безробітна), на підставі яких і оформляється до- та післяпологова відпустка.
Закон України «Про відпустки»
Стаття 17. Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами.
На підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю:
1) до пологів – 70 календарних днів;
2) після пологів – 56 календарних днів (70 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів), починаючи з дня пологів.
Медичний висновок, тобто лікарняний лист, видається згідно наказу МОЗ України від 13.11.2001 N 455
«Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян»
1.3.5. Громадянам України, які постійно проживають на території України та працюють на умовах трудового договору (контракту) за межами України і не застраховані в системі соціального страхування країни, в якій вони перебувають.
Виплата допомоги по вагітності та пологах проводиться фондом соціального страхування тимчасової втрати працездатності ФСС ТВП), якщо вагітна є застрахованою особою та органом праці та соціального захисту населення (УПСЗН)вагітним, які не є суб'єктамии загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності .
Відносно оформлення допомоги по народженню дитини раджу Вам прочитати статтю «ДОПОМОГА ПО НАРОДЖЕННЮ ДІТЕЙ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ ЗА КОРДОНОМ» в розділі «Юридичні поради» на сайті «Зростай, Малюк!»