Відповіді на питання

Допомога при вагітності та пологах

Пані Ірино, якщо Ви працювали офіційно, то під час оформлення відпустки по вагітності та пологах ви повинні були надати копію лікарняного, адже вам повинні були надати відпустку такої ж тривалості, як і за основним місцем роботи. Те, що ви не знали про порядок 1266. Повинні були знати в бухгалтерії сумісників. Якщо ж ви просто звільнились і не надали потрібних довідок, я думаю, що вам потрібно звертатись до суду.

Особливості виплати допомоги по вагітност та пологах сумісникам

Жінка, яка, крім основного місця роботи, працює за трудовим договором (контрактом) на іншому підприємстві, має повне право отримати допомогу по вагітності та пологах від обох роботодавців, які й будуть фінансувати виплату допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду.

Однак виплата допомоги по вагітності та пологах сумісникам має певні особливості.

Правила виплати допомоги по вагітності та пологах викладені в пункті 21 Порядку № 1266. У цьому пункті йдеться про те, що застрахованій особі, яка працює за сумісництвом, допомога по вагітності та пологах виплачується на підставі:

• копії листка непрацездатності, виданого у встановленому порядку, засвідченого підписом керівника підприємства й печаткою за основним місцем роботи;

• довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи.

 

До речі, Закон № 2240-III втратив чинність, в зв”язку з  набуттям чинності Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» – раджу вам ознайомитись з ним спочатку.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк