Відповіді на питання

Народжуватиму в США, чи я можу оформити соцiальну допомогу?

Згідно  Закону «Про внесення доповнень до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»

Стаття 11 доповнюється чотирма новими частинами, згідно з якими для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина. Заява складається у довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини. Цей перелік документів є вичерпним.

 Орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини після звернення одного з батьків (опікуна) за призначенням допомоги при народженні дитини: самостійно отримує від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, установ, з державних реєстрів та в порядку обміну інформацією всі необхідні відомості для призначення такої допомоги; направляє центральному органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб, дані для реєстрації місця проживання дитини, яке вказало особа, яка звертається за посібником.

Виходячи з того, що Ваша майбутня дитина автоматично буде зареєстрована громадянином(громадянкою) США і буде мати свідоцтво про народження з реєстрацією в Штатах, соціальна допомога по народженню дитини не може бути оформлена