Відповіді на питання

Порядок розрахунку оплати декретної відпустки для студентів

Вагітні жінки, які не застраховані у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, відповідно до статті 7 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», мають право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Студентки вищих навчальних закладів I–IV рівня акредитації відносяться до категорії осіб, які не є застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування і, відповідно, вони мають право на цю допомогу.

Допомога призначається у розмірі місячної стипендії. Жінка, яка продовжує навчання, має право на виплату стипендії або допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами за її вибором. При цьому необхідно звернути увагу, що допомога призначається з дня припинення виплати стипендії по день закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Розмір допомоги встановлюється шляхом множення середньоденного доходу на кількість календарних днів тривалості відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, але не менш ніж 25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць.

Допомога по вагітності та пологах студенткам призначається (згідно з довідкою встановленого зразка, виданою лікувально-профілактичним закладом) органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання заявниці.

Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Тобто, для отримання виплат Вам необхідно звернутися до Соцзабезу (Совбес).

Документи:

1. Довідка з місця навчання  про те, що Ви є студенткою + отримана стипендія за останні 6 місяців (надає бухгалтерія)

2. Копія паспорту

3.  Медична довідка про вагітність (видає гінеколог ЖК)

4. Довідка з установи банку про відкриття рахунку (соціальна картка)

5. Довідка з Соцзабезу по місцю реєстрації про те, що Ви не отримуєте допомоги, якщо оформляєте допомогу не за місцем прописки!!!!!

6. Довідка про склад сім”ї та місце постійного проживання без прописки, якщо оформляєте допомогу не за місцем прописки!!!!! Видає папортистка за місцем фактичного проживання

Заяву пишите на місці.

Зазвичай, цього пакету буде достатньо, але в залежності від місцевості та “звичаїв” від Вас можуть запросити ще якісь документи.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.