Відповіді на питання

Як отримати допомогу по народженню дитини по місцю фактичного проживання.

Допомога при народженні дитини призначається і виплачується одному з батьків дитини (опікуну) органами праці та соціального захисту населення за місцем їх реєстрації. Крім цього, допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

1. заява одного з батьків (опікуна), що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2. копія свідоцтва про народження дитини;

3. витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги у зв’язку з народженням дитини, виданий відділом реєстрації актів цивільного стану, або довідка для призначення допомоги при народженні дитини, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад.

 

Пані Олено, щоб потім не виникали правові питання до Вас, я раджу вам, в першу чергу, визначитись, будь ласка, громадянином якої країни стане Ваша майбутня дитина.

 

Сімейний Кодекс України

Стаття 144. Обов’язок батьків зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану

  1. Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини,зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Невиконання цього обов’язку є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

     2. У  разі  смерті  батьків  або неможливості для них з інших причин зареєструвати народження дитини реєстрація  провадиться  за заявою  родичів,  інших осіб,  уповноваженого представника закладу охорони здоров’я, в якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває.

     3. Реєстрація народження дитини провадиться органом державної реєстрації  актів  цивільного  стану  з  одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.

     4. Реєстрація  народження дитини засвідчується Свідоцтвом про народження,   зразок   якого  затверджує  Кабінет Міністрів України.

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.