Вагітність Обране Статті

Що повинні знати вагітні: Гестаційний цукровий діабет

Гестаційний цукровий діабет — порушення толерантності до вуглеводів різного ступеню важкості з первинним виявленням під час вагітності. Згідно останніх даних гестаційний діабет виникає у 3-5% всіх вагітних, частіше за все в другій половині гестації.

Виявлення вагітних з порушеннями вуглеводного обміну проводиться поетапно. Завданням першого етапу є виявлення вагітних з факторами ризику розвитку цукрового діабету. Підвищена вірогідність захворювання визначається при першій явці вагітної в жіночу консультацію.

12 правил здорового харчування для вагітних

Фактори ризику виникнення цукрового діабету:

  • Ожиріння
  • Наявність цукрового діабету в родичів
  • Обтяжений  акушерський  анамнез  (мертвонародження, вроджені вади розвитку плода, пологи плодом з масою тіла більше 4000 г, багатоводдя)
  • Рецидивуючий кандидоз
  • Запальні  захворювання  сечовивідних  шляхів, які часто повторюються.

На другому етапі жінкам групи ризику проводиться скринінговий одногодинний тест з навантаженням 50 г глюкози та для кінцевого діагнозу —3-годинний тест з 100 г глюкози.

Використовувати  2-годинний  тест  з  75  г глюкози для діагностики гестаційного діабету вважається  неправильним,  в  зв’язку  з  тим,  що  цей тест  розроблений  для  невагітних,  а  притаманні вагітності фізіологічні зміни вуглеводного метаболізму в певній мірі змінюють ці нормативи.

Нормальні показники концентрації глюкози у плазмі венозної крові вагітних при 3 годинному тесті зі 100 г глюкози:

  • Натще < 5,83 ммоль/л
  • 1 год. < 10,55 ммоль/л
  • 2 год. < 9,16 ммоль/л
  • 3 год. < 8,05 ммоль/л.

Для капілярної крові, відповідно:

  • Натще < 5,0 ммоль/л
  • 1 год. < 9,1 ммоль/л
  • 2 год. < 8,0 ммоль/л
  • 3 год. < 7,0 ммоль/л. 

Якщо два чи більше показників перевищують норму, то встановлюється діагноз “гестаційний діабет”. При цьому не має значення, як досягається компенсація — за допомогою дієти, чи інсуліну. Не має значення також термін вагітності, в якому виявлений діабет.

Жінок, зі встановленим діагнозом гестаційний діабет, потрібно госпіталізувати до ендокринологічного відділення для додаткового обстеження, визначення  необхідної  дози  інсуліну,  навчанню методів самоконтролю за перебігом захворювання. В подальшому всі вагітні з гестаційним діабетом підлягають ретельному спостереженню та лікуванню,  їх  ведення  та  розродження  проводиться  так само, як і при маніфестному цукровому діабеті.

Якщо через один місяць після закінчення вагітності не наступила нормалізація вуглеводного обміну, виставляється діагноз цукровий діабет І чи ІІ типу в залежності від характеру перебігу останнього.

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.