Немовлята поповнюють словниковий запас і знаходять мовні навички залежно від того, наскільки активно їх батьки жестикулювали під час розмов та ігор у перші роки життя.
Як з’ясували вчені, на якість такого роду навчання практично не впливає соціально-економічний статус батьків. “Малозабезпечені батьки могли так само добре викладати перші ази мови, як і люди з високим соціальним статусом і статком”, – заявила провідний автор дослідження Еріка Картмілл з університету Чикаго.
Вчені підтвердили свою гіпотезу, провівши психологічний експеримент. Спочатку дослідники підготували 50 відеосюжетів довжиною у півтори години, під час яких молода мама спілкувалася зі своїм сином або дочкою, реагуючи на їхні прохання чи жести. Потім вони “записали” на них звук і показали їх 218 добровольцям, які повинні були вгадати слова, яке мати говорила дитині.
Цей експеримент мав продемонструвати, наскільки жести та інші форми невербального спілкування можуть впливати на те, наскільки будуть запам’ятовуються ті чи інші слова. Вчені простежили, скільки слів вдалося відгадати добровольцям, і порівняли дані з тим, наскільки багата мова дітей на відеороликах.
У результаті вчені прийшли до висновку, що культурний фон, достаток, освіта батьків та інші соціально-економічні чинники значно менше впливали на словниковий запас дитини, ніж активне жестикулювання, емоції та інші форми невербального спілкування.
Учені вважають, що цей факт слід враховувати батькам і вихователям у дитячих садках при розмовах з дошкільнятами.