Для молодих матусь

Немовлята збагачують словниковий запас через жести батьків – учені

Немовлята поповнюють словниковий запас і знаходять мовні навички залежно від того, наскільки активно їх батьки жестикулювали під час розмов та ігор у перші роки життя.

Як з’ясували вчені, на якість такого роду навчання практично не впливає соціально-економічний статус батьків. “Малозабезпечені батьки могли так само добре викладати перші ази мови, як і люди з високим соціальним статусом і статком”, – заявила провідний автор дослідження Еріка Картмілл з університету Чикаго.
Вчені підтвердили свою гіпотезу, провівши психологічний експеримент. Спочатку дослідники підготували 50 відеосюжетів довжиною у півтори години, під час яких молода мама спілкувалася зі своїм сином або дочкою, реагуючи на їхні прохання чи жести. Потім вони “записали” на них звук і показали їх 218 добровольцям, які повинні були вгадати слова, яке мати говорила дитині.
Цей експеримент мав продемонструвати, наскільки жести та інші форми невербального спілкування можуть впливати на те, наскільки будуть запам’ятовуються ті чи інші слова. Вчені простежили, скільки слів вдалося відгадати добровольцям, і порівняли дані з тим, наскільки багата мова дітей на відеороликах.
У результаті вчені прийшли до висновку, що культурний фон, достаток, освіта батьків та інші соціально-економічні чинники значно менше впливали на словниковий запас дитини, ніж активне жестикулювання, емоції та інші форми невербального спілкування.
Учені вважають, що цей факт слід враховувати батькам і вихователям у дитячих садках при розмовах з дошкільнятами.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.