Грудне вигодовування

Харчові отруєння під час грудного вигодовування

Харчове отруєння – захворювання, що виникає після вживання в їжу отруйних чи токсичних речовин, таких як гриби, молочні продукти, м’ясо, консерви та інше. Однак, коли матуся годує грудьми – завжди виникають питання «Що робити при отруєнні під час годування грудьми?», «Чи продовжувати годування грудьми у разі харчового отруєння?», «Як уникнути отруєння під час грудного вигодовування?», «Які ліки можна вживати у разі отруєння під час грудного вигодовування? ».

Спробуємо відповісти на поставлені запитання.

Харчові отруєння під час грудного вигодовування

Харчові отруєння виникають після вживання в їжу недоброякісних або отруйних продуктів. Неякісними продукти стають внаслідок порушення правил їх заготовки, приготування, транспортування, зберігання та кулінарної обробки. Однак, зараження продуктів мікробами, такими як стафілокок, сальмонела, паличка ботулізму не впливає на зовнішній вигляд продуктів, що може ввести матерів в оману. Харчове отруєння під час грудного вигодовування несе в собі небезпеку заразити дитину мікробами, такими як стафілокок, сальмонела, паличка ботулізму. Тому слід визначити форму отруєння (легка або важка) і відповідно до форми отруєння матері-годувальниці вживати відповідних заходів щодо очищення організму.

Форми отруєння при грудному вигодовуванні

Необхідно знати, що картина харчового отруєння проявляється досить різноманітно – від легкого гастроентериту до найтяжчих форм. Форми отруєння залежать від здатності організму реагувати на мікроорганізми, від виду та кількості мікробів, що потрапили в організм матері-годувальниці. Типовим проявом харчового отруєння під час грудного вигодовування служить гострий гастроентерит (запалення слизової оболонки шлунка і кишковика), гострі явища якого починаються вже через 2-4, а іноді і 6 годин після прийняття зараженого або недоброякісного продукту. Як правило, отруєння під час грудного вигодовування розпочинається досить раптово – вас починає нудити, з’являється блювотні позиви і сама блювота. Ці прояви можуть супроводжуватися різким гострим болем в області живота, проносом. Може спостерігатися запаморочення. У легких випадках отруєння під час грудного вигодовування може пройти протягом доби, додаткові прояви інших ознак отруєння при цьому не виявляються. Уразі важких випадків отруєння матері-годувальниці з’являється висока температура тіла – до 38-40° С. Важкий випадок отруєння характеризується продовженням рясної блювоти і проносом, що може привести до обезводнення організму. Зневоднення організму під час отруєння може спричинити порушення водно-сольового балансу. У разі важких випадків отруєння виникають явища загальної інтоксикації і зневоднення. Важкі випадки отруєння характеризуються падінням артеріального тиску, почастішанням пульсу, в рідкісних випадках з’являються судоми в литкових м’язах.

Важливо! Якщо ви бачите, що у вас виявляються ознаки важкої форми отруєння, негайно викликайте «Швидку допомогу».

При наданні першої долікарської допомоги матусі-годівниці при отруєнні недоброякісними харчовими продуктами, необхідно зробити наступне.

Що робити матусі, яка годує грудьми, при отруєнні:

1.Промити шлунок.

Розведіть в теплій кип’яченій воді трохи марганцівки, щоб вода набула світло-рожевого кольору. Випийте воду великими ковтками. Випити треба багато – 0,5 – 1 літр. Пальцями натисніть на корінь язика, викликавши блювотний рефлекс. Промивати шлунок при отруєнні під час грудного вигодовування необхідно поки вода не стане чистою, тобто без жовчі та їжі.

2.Очистити кишковик.

Навіть якщо ви викликали блювоту і почистили шлунок, частина мікробів вже потрапила в кишковик, тому легше вам не стане. Отже, для поліпшення вашого стану необхідно очистити кишковик, щоб блокувати поширення інфекції по всьому організму і обмежити потрапляння інфекції в молоко. Вплив клізми буде настільки сильним, скільки води ви використовуєте в клізмі.

3. Попередити зневоднення організму.

Профілактикою зневоднення є рясне пиття. Найкраще для втомленого і роздратованого шлунку підійде міцний чай. Можете додати в чай квітки ромашки аптечної або календули – 1 ч. л на склянку окропу – це допоможе зняти запалення слизових оболонок шлунка і кишковик а.

Не припиняйте грудне вигодовування. У молоці містяться антитіла, що захищають дитину від хвороби, якої зазнала мама.

Лікування харчового отруєння.

Цілком безпечним та дозволеним під час грудного вигодовування лікарським засобом є «Ентеросгель», але все-таки – не займайтеся самолікуванням, це може тільки погіршити ситуацію. Викличте лікаря!





Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.