Малюк після 1 року

Похід до стоматолога

Підготувати дитину до відвідування стоматолога, звичайно ж, завдання батьків. Цей процес буде протікати набагато легше і спокійніше в тому випадку, якщо перші зустрічі малюка з лікарем проходили вже в ранньому віці. Педіатри рекомендують показувати дитину стоматологу кожні півроку, причому перший огляд повинен відбутися у віці одного року. Лікар проведе загальний огляд порожнини рота, перевірить, як розвиваються зуби, що вже прорізалися, в якому стані знаходиться емаль, ясна. Якщо від народження малюка дотримуватися графіка відвідування дитячого стоматолога, то надалі проблем, пов’язаних зі страхом перед лікарем-стоматологом, може взагалі не виникнути. Однак не рідкі випадки, коли батьки відтягують момент знайомства дитини зі стоматологом до тих пір, поки малюк не поскаржиться на біль в зубі. Звичайно ж, в цьому випадку візит до лікаря може здатися йому чимось дуже страшним. Адже його лякають не стільки «люди в білих халатах», скільки можливі маніпуляції, які ці «люди» проводитимуть в ході огляду. І ось тут дуже важливо підготувати малюка морально, щоб похід до стоматолога не вилився для нього в стресову ситуацію.

Лікар-чарівник

Перш за все, необхідно пояснити дитині, що відвідування дитячого стоматолога допоможе позбавити її від болю в зубках. Маленькі діти найкраще сприймають інформацію у вигляді розповіді про добрих і злих істот. Можна розповісти малюкові казку про чарівницю (в її ролі виступатиме лікар-стоматолог), яка за помахом чарівної палички (спеціального приладу) знешкодить погані мікроби, що заважають зубкам бути здоровими і красивими. Ні в якому разі не слід нагнітати ситуацію, дорікати або лаяти дитину за те, що вона їла багато цукерок чи погано чистить зуби. Адже в цьому не стільки її вина, скільки ваша. Не варто задаватися питанням «Чому це сталося?», Потрібно запитати «Як допомогти дитині і не запустити проблему?». А вихід один – відвідати стоматолога.

Що буде?

Грамотна розповідь про те, що чекає дитину в кабінеті дитячого стоматолога, допоможе уникнути істерик безпосередньо під час огляду. Не кажіть малюкові, що «тітка тільки подивиться, і нічого не буде робити», адже це неправда! Тим самим ви тільки підірвете його довіру до себе і своїх слів, а страх перед візитом до стоматолога залишиться у дитини на все життя. Спробуйте максимально повно пояснити малюку його стан і описати ті можливі процедури і маніпуляції, які буде проводити лікар. Розкажіть йому, що він побачить в стоматологічному кабінеті, що за прилади лікар буде тримати в руках (люстерко, паличка (стоматологічний зонд), щипчики (пінцет), як треба поводитися під час лікування зубів (сидіти спокійно, широко відкривати рот) Тільки уникайте таких слів, як «свердло», «свердлити», «висмикувати», їх негативних забарвлення може ще більше налякати дитину. Ваше головне завдання – допомогти малюкові зрозуміти, що огляд та лікування зубів – важливі процедури, які допоможуть зберегти його зубки здоровими і красивими на довгий час.

Будь готовий!

Перед походом до дитячого стоматолога простежте за тим, щоб дитина ретельно почистила зуби, найкраще допомогти їй в цьому процесі. Перед лікуванням потрібно добре поїсти, тому що після стоматологічних процедур, як правило, лікарі не рекомендують прийом їжі протягом 2-3 годин. Не забудьте покласти в кишеню штанів або кофтини дитини носовичок, у випадку, якщо ви не зможете перебувати з ним поруч під час лікування, він буде по необхідності сам витирати ротик.

На прийомі

В очікуванні своєї черги залучіть дитини в його улюблені заняття: візьміть з собою іграшку, розмальовки, книжки або невелику настільну гру. Під час прийому за можливості знаходьтесь поруч з дитиною, тримайте її за руку або стійте поблизу, говоріть ласкаві, підбадьорюючі слова. Після закінчення процедури обов’язково похваліть малюка за його мужність і хоробрість, розкажіть про його успішний похід до лікаря родичам, друзям. Дитина повинна відчувати вашу підтримку і участь. Не потрібно проводити порівняльні виховні бесіди («Ти вже велика!», «Ти ж хлопчик!», «А ось та дівчинка не плакала!”). Ваш малюк не зобов’язаний бути безстрашним, тому лаяти або соромити його – просто жорстоко по відношенню до нього.

Без болю!

Пройшли ті часи, коли лікування зубів здавалося справжніми тортурами, і пацієнт крім страху відчував жахливий біль. Сучасна медицина дозволяє безболісно, швидко і якісно проводити будь-які стоматологічні процедури.

У багатьох дитячих стоматологічних поліклініках функціонують затишні кабінети, атмосфера в яких дозволяє дитині розслабитися і довіритися доброму лікарю. Що стосується професіоналізму лікаря-стоматолога, то грамотний фахівець постарається розташувати дитину до себе під час її візитів. Він покаже цікаві картинки на стоматологічну тему, буде пояснювати всі свої дії, хвалити і підбадьорювати, а після закінчення лікування подарує маленькому пацієнтові сувенір, наприклад, зубну пасту або барвисту наклейку.

Важливо пам’ятати, що успіх першого візиту дитини до стоматолога і подальшого необхідного лікування залежить не тільки від лікарів, а й від батьків. А гарне враження від відвідин стоматолога допоможе сформувати у дитини правильне ставлення до здоров’я своїх зубів.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.