Малюк після 1 року

Приберіть іграшки або я їх викину

Як правило, достатньо лише зайти в будинок, як стає очевидним – тут є діти. Як би не намагалися батьки, але дитячі іграшки буквально заполоняють будинок, причому виявляються вони зазвичай в найнесподіваніших місцях, включаючи барабани пральних машин, валізи для подорожей і навіть каструлі на кухні. Якщо ви є звичайною середньостатистичною родиною з дітьми, то фраза «Приберіть іграшки або я їх викину» вимовляється мамою регулярно, якщо не щодня. До речі, викинути частину іграшок – це не така вже й погана ідея, але ми повернемося до цього нижче.

Прибирання дозволяє навести порядок на лічені години, а вже буквально до вечора іграшки повертаються на свої місця. Отже, якщо вигляд вашого будинку вас пригнічує і ви розумієте, що не в силах більше контролювати поширення машинок, ляльок, дзвенячих і піщачих зайців і котів, а вночі регулярно підскакувати з криками від пластикового солдатика або деталі конструктора, що потрапила під ногу, то саме час щось міняти. Чи існує спосіб зробити так, щоб іграшки завжди займали свої місця, а в домі завжди був порядок?

Для початку потрібно тверезо оцінити кількість іграшок вашої дитини або дітей. Погодьтеся, багатьма з них дитина гралася буквально пару годин, щоб потім закинути і більше ніколи не повертатися до них. Слід знати, що насправді для розвитку малюка куди важливіша якість іграшок, а не їх кількість. До того ж, гори іграшок просто перевантажують дитину, і вона втрачає інтерес до них.

Для початку необхідно перебрати іграшки і без жалю викинути все зламане і неробоче, а іграшки, які за віком діти переросли, слід привести в порядок, упакувати і передати у спадок, скласти в гаражі або відвезти в притулок. Гора іграшок гарантовано зменшиться в два рази.

Тепер розділіть іграшки на дві рівних групи і одну з них сховайте. Нехай протягом двох тижнів діти грають тільки певним набором іграшок, а потім приберіть ці іграшки і замініть їх на заховані. Робити це потрібно тоді, коли дітей немає вдома. По-перше, це значно підвищить інтерес до іграшок, по-друге, зменшить кількість розкиданих іграшок, ну і, нарешті, це дасть вам можливість відсіяти іграшки, які дійсно не затребувані у дітей. Їх також слід викинути, скласти або передати в притулок.

Після того, як ви розібралися з кількістю іграшок, саме час обговорити з дитиною її обов’язки щодо іграшок. Так, наприклад, ви можете запропонувати їй грати з основною масою іграшок тільки в кімнаті, а в вітальню виносити, припустимо, не більше трьох іграшок одночасно. Або домовтеся, що після гри всі іграшки повинні повертатися в скриню. Ви можете застосувати систему заохочень за дотримання правил.

Якщо ж дитина продовжує розкидати іграшки, то саме час придумати і систему покарань. Малюк повинен розуміти, що у всіх дій є наслідки. Можливо, вам навіть доведеться і насправді викинути на очах у дитини кілька іграшок, які постійно виявляються не там, де їм місце. Якщо ви забрали іграшку і сказали, що викинули її, то йти назад вже не можна, щоб дитина не говорила і як би не просила.

Ви можете зробити прибирання іграшок справою щоденною і сімейною. Наприклад, включіть воду у ванній і всі разом відправляйтеся прибирати іграшки, поки вона набирається. Зробіть це щоденним ритуалом, і ви будете вставати з ліжка в чистому будинку, без ризику наступити на пупса дочки чи деталь від літака сина.

Ви також повинні розуміти, що як батьки розставляють по будинку статуетки, вазони з квітами та інші елементи декору і меблів, так і діти хочуть, щоб їхні речі були в будинку на увазі. Навіть якщо це не вписується в інтер’єр з точки зору батьків. Це той момент, який дуже складно обійти і вже точно не можна ігнорувати. Слід розуміти, що дитина повинна мати власний простір в будинку і мати можливість облаштовувати його за своїм смаком. Нехай сьогодні це здається батькам справжнім хаосом, але насправді це крок на шляху до самоорганізації. І якщо в боротьбі з іграшками в будинку є сенс, то спроба вторгнутися в кімнату дитини, демонструвати дитині свій авторитет на її території – рішення в корені помилкове. В крайньому випадку, ви завжди можете закрити двері в кімнату малюка і не бачити безладу.


За матеріалами mamaclub.ua
Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.