Малюк після 1 року Статті

Сон у дітей раннього віку (1-3 року)

Чого очікувати батькам?

Добова тривалість сну дітей раннього віку становить в середньому від 12 до 14 годин. До 18 місяців більшість дітей раннього віку мимовільно встановлює власний режим сну, який включає післяобідній одноразовий сон від 1,5 до 3 годин. Тривалість сну індивідуальна у кожної дитини, однак батькам слід очікувати, що вона однакова і є постійною характеристикою. Тривалість сну може бути порушена захворюванням, стресовими подіями і зміною режиму дня. Поява у дитини тривоги, особливо за умови відриву (відділення) його від матері, також може вплинути на якість сну. Більшість дітей раннього віку перекладаються батьками з дитячого ліжечка в своє нове ліжко у віці від 2 до 3 років. Якщо дитину перекладають в ліжко в більш ранньому віці, то така подія також може привести до порушення сну.

Багато дітей продовжують прокидатися уві сні, хоча в більшості випадків пробудження є причиною недотримання режиму дня. Всі діти прокидаються на дуже короткий час. Однак діти, у яких не вироблено звички засинати самостійно, не в змозі заснути без допомоги батьків.

 Як допомогти Вашій дитині, щоб вона добре спала?

Ретельно дотримуйтеся режиму дня. Дитина повинна засипати вдень і вночі в однаковий час і мати достатню протяжність нічного сну. Якщо дитина після денного сну прокидається пізно, то їй буде складно заснути вночі. В той же час ні в якому разі не можна лишати денного сну, якщо хочете, щоб дитина добре заснула вночі, оскільки втомлена дитина засинає вночі важче.

Використовуйте іграшки, що дозволяють дитині розслабитися. Віддавайте перевагу простим м’яким іграшкам (ляльки, ведмедики, собачки), які дозволять дитині відчувати себе комфортно і спокійно.

Встановіть режим дня. Ігри повинні бути спокійними і приємними для дитини. Прийняття ванни і розповідання казок повинні бути нетривалими. Завжди вимикайте світло в кімнаті дитини перед відходом.

Організуйте постійні та комфортні умови засинання вашої дитини. Найкраще дитина спить в прохолодній і темній кімнаті, в спокійній обстановці.

Вкладайте дитину в ліжко сонною, але не розбудженою. Це допоможе дитині заснути самостійно і сформує у неї звичку заспокоюватися самостійно, коли вона прокинеться посеред ночі.

Дотримуйтесь часових обмежень під час організації режиму відходу дитини до сну. Якщо дитина не може заснути і встає в ліжечку, намагайтеся лімітувати свою поведінку. Наприклад, визначте кількість казок або книг, які Ви почитаєте. Підходьте до дитини певну кількість разів, після того як укладете її до ліжка.

Увага! В обов’язковому поряду зверніться до лікаря, якщо:

–       У дитини є проблеми з диханням, а саме – гучне дихання, хропіння, дихання з відкритим ротом, денна сонливість; симптоми гіперактивності, порушення уваги і імпульсивності.

–       Якщо у Вашої дитини з’явилися нічні страхи або незвичайні пробудження у сні.

–       Якщо Ваша дитина не може заснути тривалий час (більше 40 хвилин) або вона має проблеми із якістю сну, які відображаються на її поведінці вдень – гіперактивність або сонливість, ранкові головні болі.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.