В житті малюка приходить час, коли перед молодими батьками постає питання, як відучити дитину від підгузків. Підгузки вже видаються зайвим і зовсім недешевим аксесуаром, що, до речі, не зовсім до лиця Вашому малюку за віком. До того ж, незабаром малюк розпочне відвідувати дитячий садок, де, або малюк буде вміти користуватись горщиком, або ж йому будуть часто міняти колготки, яких потрібно на день близько 5-7 штук. Ну, а якщо няня «забуде» поміняти мокрі колготи – дитина має дуже великий шанс підхопити застуду, ходячи в мокрих колготах.
Як правильно організувати цей перехідний періоду в житті малюка.
По-перше, почасти батьки самі стають ініціаторами нового витка в житті малюка. Але, насправді саме дитина повинна показати, що вже готовий зняти з себе підгузок. Як приклад, малюк поводиться однаково щоразу, коли хоче в туалет. Тому цей момент потрібно організовувати батькам спільно з малюком.
Спочатку важливо не пропустити «сигнал» з боку малюка – садовіть його на горщик щоразу , коли помітите “сигнал”. При цьому пояснюйте малюку навіщо ви все це робите: у півтора роки він вже добре розуміє вашу мову. Якщо горщик не подобається, потрібно шукати варіанти: тримайте його над тазиком, унітазом, раковиною.
Після вдалого випорожнення малюка в горщик в обов’язковому порядку потрібно похвалити малюка та, ні в якому разі, не сваріть малюка за те, що він вимочився в підгузок. Додайте до перехідного процесу додаткові ігрово-виховні елементи – спочатку разом, а потім самостійно дайте малюку можливість самому позбутися вмісту свого горщика, нехай виллє все в унітаз і зіллє воду.
По-друге, на перший час потрібна під страховка – деякий час після початку використання горщика можна ще користуватися підгузками. Наприклад, одягайте їх на ніч або на тривалу прогулянку, на візит до лікаря в поліклініку. Така прийом збереже сухими простирадла і пару десятків штанців , а також міцними ваші нерви.
Якщо ж перші спроби виявилися марними, відкладіть на деякий час «горщиковий» перехід. Нехай дитина встигне забути про це. Але горщик поставте в туалеті, щоб малюк бачив, що дорослі теж “це” роблять, і його горщик стоїть і чекає свого часу.