Малюк від 0 до 1 року

Догляд за дитиною протягом перших днів життя

Після виписки з пологового будинку молоді батьки залишаються сам на сам зі своєю дитиною, і якщо це перша дитина, то часто хвилюються щодо того, чи зможуть вони правильно доглядати за крихітною, щойно народженою людиною. У перші дні життя малюки більше сплять і тому батьків не має особливо лякати народження первістка. Перші дні малюка в основному не приносять багато клопоту, оскільки його потрібно тільки вчасно нагодувати, змінити підгузок, викупати та обробити пупкову ранку, а також, якщо дозволяє погода, погуляти з малюком на свіжому повітрі.

Перші дні життя дитини – це прекрасний час, коли батьки можуть вдосталь намилуватися своїм малюком, годинами дивитися на нього, поки він спить, торкатись до його маленьких рученят і ніжок, гладити м’яке волосся і думати, на кого ж більше схожий малюк. Це прекрасні миті життя. Відтепер ви стали мамою і татом, у вас є малюк, в якому і полягає ваше щастя і радість життя. Але не поспішайте ділитися з цією радістю з численними родичами, приймаючи їх вдома. У перші дні після виписки з пологового будинку особливо ретельно необхідно дотримуватися правил гігієни. Механізм захисту організму у малюка в цей період ще не досить добре розвинений тому, щоб не інфікувати малюка, попросіть родичів і друзів прийти привітати вас тільки після закінчення 40 днів після виписки.

Білизну немовляти не можна прати разом з одягом дорослих. Підгузки не можна використовувати повторно, а якщо ви користуєтесь пелюшками, то прати їх треба з милом або пральним порошком, що спеціально призначені для прання білизни немовлят. Використовувати для прання відбілювачі та інші детергенти забороняється.

З перших днів життя немовляти потрібно намагатися встановити постійний час для сну, а також неспання, прогулянок і купання. Дотримання режиму дня сприяє виробленню у малюка відповідних навичок, що забезпечують кращий сон, апетит і правильний розвиток. Час годування зазвичай встановлює сама дитина, тому що малюка бажано годувати в перші дні його життя на першу вимогу. Тривалість сну та неспання теж, в основному, регулює малюк.  А ось,час купання і тривалість прогулянки повинні регулювати самі батьки.

Тривалість сну немовляти в перші дні життя залежить від того, наскільки спокійна його мама і наскільки здоровий сам малюк. Багато мам відчайдушно намагаються переробити всі домашні справи, поки дитина спить, замість того щоб теж трохи відпочити самій. В результаті занепокоєння мами передається дитині, вона починає погано спати. Протягом першого місяця після пологів молода мама повинна особливо повноцінно відпочивати і харчуватися. Неправильне харчування мами може стати причиною кольок у животі малюка, внаслідок чого він відчуває дискомфорт, непокоїться і часто плаче. Дуже велике значення для спокійного сну немовляти має температура повітря в кімнаті і під час прогулянки.

Дитина, яка звикла до регулярних прогулянок на вулиці, без прогулянки погано засинає, стає неспокійною і плаксивою. Теплої пори року прогулянки починати можна відразу після виписки малюка з пологового будинку, оберігаючи його на вулиці від прямих сонячних променів. У холодну і вітряну погоду прогулянки краще не проводити. У кімнаті, де лежить малюк, потрібно мати настінний термометр, важливо підтримувати в ній постійну температуру повітря, що дорівнює 20 С. Влітку кімнату необхідно провітрювати постійно, а якщо на вулиці дуже жарко, вікна потрібно завісити або розвішувати поблизу вікна вологий рушник чи простирадло. Взимку потрібно відкривати вікно для провітрювання кілька разів протягом доби. Незважаючи на пору року, на час провітрювання малюка необхідно виносити до іншої кімнати або проводити провітрювання на час прогулянки.

Новонародженого необхідно купати кожен день в один і той же час, краще всього увечері перед останнім годуванням. У ванній кімнаті температура повинна становити 20-24 ° С, а температура води близько 37 ° С. Під час купання і зміни підгузка дівчаток треба підмивати спереду назад, щоб кишкові бактерії не потрапили до піхви. Якщо після виписки у немовляти ще не зажила пупкова ранка, то під час підмивання треба намагатися, щоб на пупок не потрапила вода. Саме тому, внаслідок ризику зараження, до загоєння пупкової ранки не рекомендується купати малюка. Під час догляду за пупковою ранкою потрібно ретельно дотримуватись рекомендацій, отриманих від лікаря під час виписки з пологового будинку.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.