Малюк від 0 до 1 року

Основні продукти прикорму – овочі

Продукти, з яких готують прикорм для малюка, мають бути свіжими, якісними, багатими на поживні речовини.

Овочі

Бажано починати прикорм з овочевого пюре. Воно легко засвоюється та містить багато поживних речовин. Спочатку пюре треба готувати тільки з одного овоча, наприклад, кабачків, цвітної капусти, гарбуза, патисонів, моркви.

Щоб приготувати овочеве пюре, овочі треба бланшувати в невеликій кількості води до тих пір, поки вони стануть м’якими, та розім’яти виделкою в пюре.

Пюре має бути досить густим, таким, щоб воно не стікало з ложки. Овочі також можна готувати на пару, так у них збережеться більше вітамінів. В приготоване для малюка пюре не треба додавати сіль чи цукор. Але треба збагатити його декількома краплинами рослинної олії чи вершковим маслом на кінчику чайної ложечки. Коли дитина вже звикла до одного виду овочів, можна поступово вводити інші овочі і робити пюре з декількох видів овочів.

Чим більшою стає дитина, тим менше треба подрібнювати овочі. М’які шматочки овочів допоможуть малюкові навчитися жувати. Дитині, якій виповнився рік, дають овочі, приготовані як для дорослих, але не такі солоні та без гострих спецій.

Заохочуйте дитину брати овочі ручками. Це допомагає малюку стати більш самостійним та навчитися себе обслуговувати, а також покращує дрібну моторику дитини.

Об’єми овочевого пюре, які може за добу з’їдати дитина, віком до року:

з 6міс з 7міс з 8 міс з 9 міс з 10-12 міс
до 50-100 мл до 150 мл до 170 мл до 180 мл до 200 мл

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк