Поради лікарів

Алергічні реакції – Харчова алергія

У разі підвищеної алергічної чутливості до харчових продуктів реакції організму, як правило, виникають практично відразу після прийому “небезпечного” продукту. Але іноді – через шість, вісім, 12:годин після прийому їжі та навіть через добу. Тому кожен новий продукт потрібно давати тільки вранці, щоб удень спостерігати за реакцією дитини.

У ранньому віці харчову алергію може викликати будь-який продукт.

На першому році життя найбільш алергізуючий вплив, як не дивно, мають молоко і молочні продукти, що пояснюється тим, що білок коров’ячого молока містить близько двадцяти алергенів. Потенційно “небезпечними” є овочі, ягоди і фрукти, що мають помаранчеве або червоне забарвлення, – морква, помідори, буряк, полуниця, суниця, малина, апельсини, мандарини, персики, абрикоси, гранати. Зернові культури (жито, пшениця, ячмінь) також можуть викликати алергічні реакції, не кажучи вже про такі всім відомі алергени, як яйця, риба, кури, мед, горіхи, ікра, гриби, шоколад, кава, какао. Крім того, потрібно враховувати, що почасти алергічні реакції розвиваються не на сам продукт, а на харчові добавки – барвники, консерванти, а іноді й інші добавки, що містяться в магазинних продуктах. Є дані щодо алергії на імпортні жуйки і цукерки.

Причиною харчової алергії може бути також і спадкова схильність до. Цілком імовірно, мама під час вагітності та годування груддю в надлишку пила молоко і їла надто багато молочних продуктів, не кажучи вже про такі відомі алергени, як мед, цитрусові, горіхи

Можна також очікувати проявів харчової алергії у дітей, яких в ранньому віці лікували антибіотиками, а також у тих, хто страждає на дисбактеріоз кишковика.

Проявлятися алергічні реакції на їжу можуть по-різному. Найчастіше страждає шкіра: виникають алергічний діатез, атопічний дерматит, кропив’янка, набряк Квінке, алергічний васкуліт. Ознаками харчової алергії бувають і нудота, блювота, біль у животі, схильність до закрепів або, навпаки, до проносів. Почасти алергія має респіраторні прояви: нежить, кон’юнктивіт, дитину мучать напади спастичного кашлю або задишка. Якщо ці симптоми поєднуються, тоді говорять щодо шкірно-шлунково-кишкових проявів харчової алергії або шкірно-респіраторний синдром.

А от коли до процесу алергізації залучається центральна нервова системи, то діти стають дратівливими, примхливими, швидко втомлюються, скаржаться на головний біль та незначний, короткочасний (летючу, як кажуть лікарі) біль у суглобах.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.